خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران در سه واحد صنفی

معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – حدود ۷۰۰ نفر از کارگران شهرداری اندیمشک از عدم پرداخت یک سال حقوق خود خبر دادند. همچنین کارگران شهرداری شوش نیز موفق به دریافت حقوق ۳ ماه اخیر خود نشده اند. افزون بر این، حدود ۱۱۳ نفر از کارگران نگهبان پروژه قطار شهری اهواز خواهان پرداخت مطالبات خود هستند و در بلاتکلیفی بسر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، حدود ۷۰۰ نفر از کارگران شهرداری اندیشمک موفق به دریافت حقوق یک سال اخیر خود نشده اند.

یکی از کارگران با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان در این خصوص گفت: “۱۲ماه حقوق خود را با احتساب مردادماه سال جاری، از شهرداری طلبکاریم. آخرین حقوقی که به کارگران داده شده مربوط به مرداد ماه سال گذشته است که در تاریخ دهم تیر ماه به حساب کارگران واریز شد. شهرداری اندیمشک تقریبا هرچند ماه یکبار، یک ماه حقوق که آنهم مربوط به حقوق و دستمزد حداقلی سال ۱۴۰۰ می‌شود را به حساب کارگران واریز می‌کند.”

معوقات مزدی کارگران شهرداری شوش

به گزارش رکنا، کارگران شهرداری شوش موفق از عدم پرداخت سه ماه حقوق خود خبر دادند.

یکی از کارگران شهرداری شوش در اینباره گفت: “علاوه بر دستمزد معوقه سه ماهه، ما کارگران این شهرداری مزایای مزدی پرداخت نشده دیگری را نیز داریم. همچنین نگران حق بیمه‌هایی هستیم که گاها به موقع به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود. به همین دلیل ما در برخی ماه‌های سال برای دریافت خدمات درمانی با مشکل مواجه می‌شویم. شهردار و اعضای شورای شهر وعده پرداخت حقوق اردیبهشت ماه را تا پایان هفته جاری داده‌اند و ما منتظر عملی شدن وعده ی آنها هستیم.”

بلاتکلیفی و مطالبات کارگران نگهبان پروژه قطار شهری اهواز

به گزارش ایلنا، کارگران نگهبان پروژه قطار شهری اهواز از عدم پرداخت حقوق و بلاتکلیفی خود خبر دادند.

کارگران معترض در این خصوص گفتند: ما حدود ۱۱۳ کارگر شاغل در بخش حراست پروژه تعطیل شده قطار شهری اهواز هستیم که پیمانکار هر چند ماه یکبار بخشی از حقوق یکساله ما را پرداخت می‌کند و این موضوع مشکلات زیادی را برای ما به عنوان حداقل‌بگیر بوجود آورده است.

آنها افزودند: متاسفانه هریک از ما کارگران نگهبان براساس سوابق کار مبالغی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون از کارفرما طلبکاریم. این درحالی‌ست که چندین سال است علیرغم داشتن طلب مالی از شرکت برای تامین حداقل مایحتاج روزانه خانواده‌های خود دچار مشکل شده‌ایم.

این کارگران با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری اهواز از ماه های پایانی سال ۹۷ متوقف شده است ادامه دادند: “تاکنون ۵۰۰ کارگر بیکار شده‌اند. فقط ما ۱۱۳ کارگر نگهبان به همراه سه کارگر تاسیساتی در این واحد با یکسال معوقات مزدی باقی مانده‌ایم که وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست.”

همچنین این کارگران درباره عدم پرداخت دیگر مطالبات صنفی خود گفتند: “از دیگر مطالبات صنفی کارگران نگهبان متروی اهواز نداشتن قرارداد کار و حق مرخصی، پرداخت نشدن هزینه رفت و آمد، ناهار و عیدی مربوط به سال ۱۴۰۰ است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید