خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت رسول چلداوی در زندان شیبان اهواز

گزارشی از آخرین وضعیت رسول چلداوی در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – رسول چلداوی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان شیبان اهواز سپری می‌کند، علیرغم حال نامساعد جسمی از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به مرخصی درمانی محروم مانده است. آقای چلداوی از بیماری های فتق، دیابت، عفونت های ریوی و مشکلات چشمی رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱، رسول چلدوای، زندانی سیاسی علیرغم حال نامساعد جسمی از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

این زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۵ سال و نیم حبس خود را در زندان شیبان اهواز سپری می‌کند، از بیماری های فتق، دیابت، عفونت های ریوی و مشکلات چشمی رنج می‌برد. وی پیش از این چندین بار مورد عمل جراحی قرار گرفته و پای او دارای پلاتین است. علاوه بر این او دارای مشکلاتی در زمینه احتباس و عدم توانایی در دفع ادرار است، با این حال علیرغم نیاز جدی به اقدامات درمانی از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به مرخصی درمانی محروم مانده است.

رسول چلداوی، متولد ۱۳۶۹، از اهالی کوی علوی شهر اهواز است. او پیشتر در تاریخ ۶ آبان ماه ۹۷ پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز به همراه تعداد پرشماری از شهروندان در استان خوزستان بازداشت شد.

آقای چلداوی مورخ ۹ دی ماه ۱۳۹۸ با دستور مقامات قضایی از زندان شیبان اهواز به زندان همدان منتقل شد، اما به دلیل عدم پذیرش او توسط مسئولان زندان همدان مجدداً به زندان اهواز بازگردانده شد.

گفته می‌شود وی طی دوران بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز از بابت مواردی ازجمله “تجمعات اعتراضی نسبت به کم ‌آبی و شوری آب در خرمشهر و شرکت در تجمعات عید فطر” جهت اخذ اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته است.

این شهروند نهایتا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی مهدی شاهین، از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام جرم علیه امنیت کشور” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. بر اساس دادنامه صادره، به عنوان مجازات تکمیلی دو سال از دوره محکومیت آقای چلداوی در تبعید در زندان همدان اجرا خواهد شد.

این شهروند همچنین از بابت اتهام “پرتاب سنگ به ماموران ناجا” توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو اهواز به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

هرانا پیشتر طی گزارشاتی به ترتیب هویت ۱۷ ، ۱۳۳ و ۱۹ نفر از افرادی که پس رخداد حمله مسلحانه به رژه اهواز بازداشت شده بودند را احراز کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید