خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران/ رهایی یک زندانی از اعدام در دزفول

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران/ رهایی یک زندانی از اعدام در دزفول

خبرگزاری هرانا – یک متهم به قتل در تهران توسط دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد. همچنین یک زندانی در شهرستان دزفول که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد، یک متهم به قتل در تهران توسط دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.

براساس این گزارش، سال ۹۷ مرد جوانی به نام حجت بر اثر وارد آمدن ضربات چاقو بر بدنش به بیمارستان منتقل شده است. وقتی ماموران در محل حاضر شدند شاهدان گفتند ضارب فرار کرده و جوان مجروح هم در بیمارستان است. ساعاتی بعد خبر رسید جوان مجروح جانش را از دست داده است.

به این ترتیب ردیابی متهم به نام افشین در دستور کار قرار گرفت و او بعد از چند روز به اتهام قتل حجت بازداشت شد. افشین به قتل اعتراف کرد و گفت در حین مستی این کار را کرده و قصد قتل نداشته است.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد بعد از اینکه کیفرخواست خوانده شد، اولیای دم مقتول درخواست اعدانم کردند و گفتند حاضر به گذشت نیستند.

در نهایت قضات بعد از شور متهم را به اعدام محکوم کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در دزفول

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک زندانی محکوم به اعدام در دزفول پس از گذشت ۶ سال با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

معاون قضایی و رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: سال ۱۳۹۵ قتلی در دزفول رخ داد که متاسفانه منجر به اختلافات شدید و سلب آسایش بین چندین خانواده و تشکیل پرونده‌های متعددی در دادگاه و دادسرا شد.

علیرضا باوی افزود: متهم پس از طی مراحل قانونی به اعدام محکوم شد که در نهایت زمینه صلح و سازش در این پرونده فراهم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید