خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  در پی عدم رعایت اصل تفکیک جرائم؛ ضرب و شتم ناهید شیرپیشه در زندان کچویی کرج

در پی عدم رعایت اصل تفکیک جرائم؛ ضرب و شتم ناهید شیرپیشه در زندان کچویی کرج

خبرگزاری هرانا – ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸، اخیرا توسط یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن در بند قرنطینه زندان کچویی کرج مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و نگهداری زندانیان سیاسی در کنار زندانیان جرائم عمومی و خشن، پیش از این نیز بارها باعث بروز درگیری و بروز خطرات جانی شده است. خانم شیریشه روز پنجشنبه ۶ مردادماه، به زندان کچویی کرج منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸، اخیرا توسط یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن در بند قرنطینه زندان کچویی کرج مورد ضرب و شتم قرار گرفت است.

یک منبع مطلع در خصوص جزئیات این رخداد به هرانا گفت: “خانم شیرپیشه چند روز قبل از سوی یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفت. حتی این زندانی اقدام به فشردن گلوی خانم شیرپیشه کرده بود که با دخالت مسئولان زندان از هم جدا شدند.”

در روز دوشنبه ۲۰ تیرماه، ناهید شیرپیشه و مهرداد بختیاری، مادر و عموی پویا بختیاری، سکینه احمدی مادر ابراهیم کتابدار، رحیمه یوسف زاده مادر نوید بهبودی، محبوبه رمضانی مادر پژمان قلی پور، سعید دامور برادر وحید دامور و سمیه جعفرپناه، خواهر محسن جعفرپناه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از سوی دیگر بی بی سی فارسی نیز در خبری از بازداشت طلعت مشکی مادر محسن جعفرپناه، ایران الهیاری مادر مهرداد معین‌فر و زینب محمدی مادر محمد طاهری خبر داد. از میان این شهروندان، سکینه احمدی، محبوبه رمضانی و رحیمه یوسف زاده آزاد شدند.

خانم شیرپیشه روز پنجشنبه ۶ مردادماه، به زندان کچویی کرج منتقل و کماکان در بند قرنطینه این زندان بسر میبرد. این انتقال در شرایطی است که همچنان شماری از اعضای خانواده‌های جان‌باختگان آبان ۹۸، علیرغم گذشت ۲۴ روز از مان دستگیری کماکان در بازداشتگاه های امنیتی در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برند.

هرانا روز دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱، طی گزارشی به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی این شهروندان پرداخته بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

خانم شیرپیشه پیشتر نیز به دلیل فعالیت های مدنی خود سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را داشته است. ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از جان‌باختگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری نیز چندی قبل از ندامتگاه مرکزی کرج به زندان قزوین تبعید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید