خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ابتلای سه تن از هواداران جریان یمانی به کرونا در زندان قم

ابتلای سه تن از هواداران جریان یمانی به کرونا در زندان قم

خبرگزاری هرانا – شیخ هادی قره‌ داغی، سیدحامد میری و شیخ عباس فتحی سه تن از هواداران جریان یمانی در زندان قم به کرونا مبتلا شده اند. این زندانیان علیرغم وخامت حال و شرایط جسمانی نامناسب از رسیدگی پزشکی محروم مانده و همراه با ۹ تن دیگر از هواداران جریان یمانی در یک اتاق شصت متری در زندان قم نگهداری میشوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱، دوازده زندانی جریان یمانی دوران محکومیت خود را در زندان قم سپری می‌کنند.

شیخ هادی قره‌داغی، سیدحامد میری، شیخ عباس فتحی سه تن از هواداران جریان یمانی در زندان قم، علیرغم ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده و همراه با ۹ تن دیگر از هواداران جریان یمانی در اتاقی کوچک نگهداری میشوند. به علاوه، این زندانیان با مشکلاتی از جمله کمبود فضای نگهداری، تراکم بالای جمعیت و همچنین محرومیت از سیستم تهویه مناسب مواجه هستند.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندانیان به هرانا گفت: “۱۲ زندانی که همگی از هواداران جریان یمانی هستند، در یک اتاق شصت متری در بند ویژهٔ یمانیان در زندان ساحلی قم نگهداری می‌شوند. سهم هر نفر پنج متر، کمتر از یک قالیچه شش‌ متری است. درحال حاضر سه تن از آنها به کرونا مبتلا شده‌ و همراه با دیگر زندانیان در این بند بسر می‌برند.”

این منبع مطلع افزود: ” زندانیان در این فضای کوچک و در گرمای مثال‌ زدنی شهر قم که همواره جزو گرمترین شهرها می‌باشد بسر می‌برند. این بند از سیستم تهویه مناسب و داشتن کولر محروم مانده است. همچنین نگهداری زندانیان مبتلا به کرونا در کنار سایر زندانیان بر مشکلات آنها افزوده و خطر ابتلای تمامی رندانیان دیگر به کرونا وجود دارند.”

 محمد هادی قره‌ داغی، یکی از زندانیان مبتلا به کرونا در زندان قم، علاوه بر این از بیماری بیماری سلیاک رنج می‌برد و علیرغم توصیه پزشکان مبنی بر عدم استفاده از نان در وعده های غذایی، از رژیم غذایی مناسب در زندان محروم است.

زندانیان یمانی هوادار یک جریان به نام “انصار امام مهدی” یا “یمانی” و باورمند به “سید احمد الحسن، مدعی ارتباط با امام زمان” هستند.

دستگاه امنیتی حکومت ایران و به طور خاص وزارت اطلاعات دارای بخش‌هایی برای مقابله با ادیان، عرفان‌ها و جمعیت‌های فکری-دینی است که در چارچوب پذیرش فکری ایدئولوژی حکومت ایران نیستند.

هر ساله افراد زیادی به صرف ادعای ارتباط با امام غایب شیعیان احضار و یا بازداشت می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید