خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ابتلای حسین قشقایی به کرونا در زندان اوین

ابتلای حسین قشقایی به کرونا در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – حسین قشقایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین به کرونا مبتلا شده است. علیرغم بروز علائم تنفسی تاکنون با اعزام وی به بیمارستان و یا مرخصی درمانی موافقت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین قشقایی، در زندان اوین به کرونا مبتلا شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “علیرغم پیگیری‌های مکرر و بروز علائم تنفسی، تاکنون با اعزام آقای قشقایی، به مرخصی درمانی و یا انتقال به بیمارستان خارج از زندان موافقت نشده است. او هم اکنون در قرنطینه بهداری زندان اوین بسر میبرد.”

حسین قشقایی روز یکشنبه ۲ مردادماه، همراه با تعداد پرشماری از زندانیان سیاسی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شد.

آقای قشقایی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و ۱۰ روز بعد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی مجددا در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات ساوه بازداشت و یک روز بعد آزاد شد.

وی اردیبهشت‌ماه ۹۹ در بخش نخست این پرونده توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساوه به ریاست قاضی قاسم امیرآبادی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعلیقی و در بخش دوم پرونده خود توسط ۱۰۱ دادگاه کیفری زرندیه از بابت اتهامات”نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به مقامات و مامورین” به پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

این شهروند، در تاریخ ۲۴ دیماه ۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه محاکمه و نهایتا بهمن‌ماه سال ۹۹ توسط این شعبه از بابت اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال زندان در خصوص او قابل اجرا خواهد بود.

حسین قشقایی روز جمعه ۲۹ اسفندماه ۹۹، توسط شعبه ۱ واحد اجرای احکام کیفری دادسرای اوین جهت تحمل دوران محکومیت خود احضار شد. وی در تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید