خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران و کارکنان شهرداری زرنه

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران و کارکنان شهرداری زرنه

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۳ تیرماه، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی دورود و شوشتر در این شهرها و تعدادی از مینی بوس داران بندرعباس در مقابل ساختمان استانداری هرمزگان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان تجمع کردند. از سوی دیگر، کارگران و کارکنان شهرداری زرنه از توابع شهرستان ایوان واقع در استان ایلام، از روز یکشنبه ۱۲ تیرماه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان دست به اعتصاب زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر دورود واقع در استان لرستان و شوشتر واقع در استان خوزستان دست به تجمع زدند.

بازنشستگان معترض در این تجمعات شعارهای از قبیل “دشمن ما همینجاست، دروغ میگن آمریکاست” و “حقوق ما ریالیه، هزینه ها دلاریه” را سر دادند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه مزدی شورای عالی کار و وضعیت بد معیشتی آنها صورت گرفته است.

تجمع مینی‌بوس داران بندرعباس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۳ تیرماه، جمعی از مینی بوس داران بندرعباس در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری هرمزگان دست به تجمع زدند.

تجمع این افراد در اعتراض به کمبود سهمیه سوخت و ازدحام و کمبود جایگاه سوخت صورت گرفته است.

اعتصاب کارگران و کارکنان شهرداری زرنه

به گزارش اتخادیه آزاد کارگران ایران، کارگران و کارکنان شهرداری زرنه از توابع شهرستان ایوان واقع در استان ایلام از روز یکشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱ در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان دست به اعتصاب زده‌اند.

کارگران و کارکنان شهرداری زرنه ۷ ماه حقوق معوق پرداخت‌نشده، ۵۳ ماه بیمه‌ معوق، معوقات چند ساله صندوق بازنشستگی و مطالبات معوق مربوط به اضافه کاری، مأموریت و تعطیل کاری از سال ۹۴ تاکنون دارند.

این کارگران پس از سالها پیگیری مطالبات‌شان از اردیبهشت امسال تاکنون اعتراضات متعددی انجام داده و نامه‌نگاری‌هایی با مسئولین استانی انجام داده‌اند اما هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند و در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات‌شان از روز گذشته دست به تحصن زده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید