خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت مجید خادمی در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز

تداوم بازداشت مجید خادمی در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز

خبرگزاری هرانا – مجید خادمی، متهم سیاسی علیرغم گذشت ۱۰ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بسر میبرد. شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان دستور قرار بازداشت موقت وی را به مدت یک ماه صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید خادمی، متهم سیاسی علیرغم گذشت ۱۰ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بسر می برد.

یک منبع مطلع با اشاره به اینکه آقای خادمی یک بار اجازه تماس تلفنی با خانواده خود را داشته است، به هرانا گفت: «دستور قرار بازداشت موقت وی به مدت یک ماه توسط شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان صادر شده است. تاکنون در خصوص دلایل بازداشت وی اطلاعی در دست نیست و حتی وکیل مدافع وی نیز اجازه دسترسی به محتویات پرونده را ندارد.»

مجید خادمی روز چهارشنبه ۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. بازداشت آقای خادمی پس از برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندرماهشهر به ریاست قاضی سیدمهران مهمان نواز صورت گرفته بود.

سجاد چاتر، وکیل دادگستری پیشتر با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشته بود: «موکلم ‎مجید خادمی پس از جلسه امروز در دادگاه انقلاب ماهشهر مجددا به دلیل اتهامات جدیدی توسط ماموران امنیتی شهرستان بهبهان با حکم جلب نیابت از بهبهان در دادگاه ماهشهر بازداشت و به بهبهان منتقل شد.»

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید خادمی، متهم سیاسی قرار بود در تاریخ ۹ خردادماه، در شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندرماهشهر برگزار شود که به دلیل اعتراض به عدم رعایت تشریفات قانونی توسط قاضی پرونده تجدید و به روز چهارشنبه ۱ تیرماه موکول شد.

مجید خادمی به همراه مهران قره باغی در تاریخ ۲۸ دیماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در بهبهان منتقل شد. این شهروندان حدود ۱ ماه بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهرستان منتقل شدند.

آنان چندی بعد از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام، مشارکت در تخریب و احراق اموال عمومی، مشارکت در اخلال در نظم عمومی، مشارکت در ساخت مواد ناریه غیرنظامی، عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران) و افساد فی الارض” در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

پیش از ارسال پرونده به دادگاه انقلاب ماهشهر، برای هر یک از این افراد قرار وثیقه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی تعیین شده بود.

آقای خادمی نهایتا در تاریخ ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ با تودیع قرار وثیقه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

مجید خادمی، ۳۰ ساله و از اهالی روستای تیله کوهی از توابع شهرستان بهبهان واقع در استان خوزستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید