خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – پنج زندانی در شهرهای نیشابور، گلبهار، کرمان، سراب و ایرانشهر که پیشتر در پرونده های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره زندان شهرستان نیشابور، از رهایی یک زندانی از اعدام پس از ۷ سال با بخشش اولیای دم خبر داد.

محمد رضا رجبی گفت: طی حضور خانواده اولیای دم در زندان و اعطای ملاقات حضوری با زندانی و با تلاش های کمیته صلح و سازش زندان و اعلام شروط خانواده دم طی مهلت دو ماهه، از اجرای حکم، خودداری و فرصت دوباره حیات به زندانی در لحظات پایانی زندگی به وی بخشیده شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در گلبهار

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دادستان عمومی و انقلاب گلبهار، از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد.

حمید علیزاده افزود: در راستای نهادینه شدن فرهنگ صلح و سازش، در یک پرونده مربوط به قتل با تلاش و پیگیری های دادستان و دادیار اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب گلبهار، رضایت اولیای دم جلب شد و محکوم از چوبه دار نجات یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در کرمان

به گزارش رسانک، بامداد پنجشنبه ۲ تیر ماه ۱۴۰۱، یک زندانی ۲۰ ساله در استان کرمان با وساطت مولوی گرگیج در لحظات پایانی از مجازات اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، شامگاه چهارشنبه ۱ تیر ماه ، زندانی به سلول قرنطینه جهت اجرای حکم منتقل شده بود، هر دو طرف شاکی و متهم از اتباع اهل افغانستان و ساکن شهر کرمان هستند که با وساطت مولوی محمدحسین گرگیج از اجرای حکم اعدام جلوگیری شده است.

رهایی از اعدام یک زندانی به شرط آزادی ۱۲ زندانی غیر عمد در سراب

به گزارش کانال خبری سراب، رئیس دادگستری سراب، از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در این شهر خبر داد.

رحیم استادی افزود: با تلاش قضات و شوراهای حل اختلاف، مددجوی قتل عمد به شرط آزادی ۱۲ زندانی جرایم غیرعمد، با گذشت اولیای دم، از اعدام رهایی یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در ایرانشهر

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، رئیس شورای حل اختلاف ایرانشهر، از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در این شهر خبر داد.

حمیدرضا بندانی گفت: «پرونده اختلاف خانوادگی منجر به قتل در ایرانشهر پس از طی مراحل قانونی به شورای حل اختلاف این شهرستان جهت صلح و سازش ارجاع شد.»

وی افزود: «پس از برگزاری جلسات متعدد با طرفین پرونده و تلاش برای صلح و سازش توسط اعضای شورای حل اختلاف شهرستان ایرانشهر، شاکی های پرونده رضایت خود مبنی بر صلح و سازش را اعلام کردند.»

از ابتدای سال جاری تاکنون؛ رهایی ۴ محکوم به اعدام در استان یزد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس دادگستری استان یزد، از رهایی ۴ زندانی محکوم به اعدام در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

غلامعلی دهشیری گفت: در سه ماهه سال جاری، چهار زندانی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم از طناب دار نجات یافتند.هر گاه به مردم تکیه کردیم به موفقیت دست یافتیم. ۱۶ محکوم به اعدام در سال گذشته با استفاده از ظرفیت مردم در شورا‌های صلحی مستقر در زندان و همچنین هیات‌های مذهبی به زندگی بازگشته و امسال نیز رضایت چهار ولی دم گرفته شد.

از ابتدای سال جاری؛ رهایی۲۲ محکوم به اعدام در شیراز

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس اعلام کرد: از ابتدای تشکیل شوراهای حل اختلاف در فارس ۵۰۴ نفر از پای چوبه دار نجات یافتند که ۸۴ نفر در سال گذشته و از ابتدای امسال نیز ۲۲ نفر رهایی یافتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید