خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، طی امروز و روز گذشته ۱۸ کارگر در شهرهای قم، تهران و اصفهان حین انجام کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۷ کارگر جان خود را از دست داده و ۱۱ تن دیگر دچار مصدومیت شدند. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین از مرگ و مصدومیت ۷۳۱ کارگر در این استان طی سال گذشته خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از مصدومیت ۲ کارگر طی حادثه آتش سوزی در منطقه صنعتی دولت‌آباد خبر داد.

فرهاد کاوه‌آهنگران اظهار داشت: در ساعت ۱۱ و ۴۹ دقیقه امروز سه‌شنبه با اعلام درخواست همکاری آتش‌نشانی دولت‌آباد مبنی بر آتش‌سوزی در کارگاه شارژ گاز فندک و کارگاه همجوار آن واقع در منطقه صنعتی دولت‌آباد خیابان مالک اشتر، بلافاصله ۲ اکیپ اطفای حریق با اطفائیه‌های سنگین و فوق سنگین از ایستگاه‌های شماره ۱۹ و ۷ در محل حریق حاضر شدند.

وی افزود: آتش‌نشانان با اقدام سریع و صحیح آتش را مهار و سیلندرهای گاز را از محوطه حریق خارج کرده و از سرایت شعله به دیگر نقاط انبار که حجم زیادی از کپسول‌های گاز در آن وجود داشت، جلوگیری کردند.

کاوه‌آهنگران با بیان اینکه علت آتش‌سوزی تحت بررسی است، گفت: این حریق ۲ مصدوم آقا ۵۵ ساله و ۳۵ ساله داشت که توسط عوامل اورژانس شهر با درجه سوختگی سطح ۲ به بیمارستان منتقل شدند.

مصدومیت ۴ کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، انفجار در یک کارگاه تعویض روغنی در محله قیطریه تهران به مصدومیت چهار کارگر انجامید.

بر اساس این گزارش، به دنبال انفجار و آتش سوزی گسترده در یک کارگاه تعویض روغن در محله قیطریه تهران، بلوار صبا، علاوه بر تخریب مغازه‌های همجوار، چهار کارگر دچار مصدومیت شدند.

بر اساس این گزارش، این حادثه حوالی ساعت ۱۳:۴۷ امروز سه شنبه ۷ تیر ماه اتفاق افتاد که در نتیجه آن یک نفر از کارگران با مصدومیت جرئی و سه نفر دیگر با شدت جراحات بیشتر به بیمارستان منتقل شدند.

مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر در قم

به گزارش همشهری، سانحه آتش سوزی در کارخانه تولیدی مواد شیمیایی و حشره کش در شهرک شکوهیه قم موجب مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم گفت: سانحه آتش سوزی تاکنون ۵ کشته و هفت مصدوم داشته است که شدت آسیب به یکی از مصدومان جدی نبود.

وی افزود: با توجه به وخامت حال و سوختگی بالای بالا، ۶ مصدوم دیگر سانحه ابتدا به بیمارستان کامکار قم منتقل شده و قرار است به بیمارستان‌های تهران و اصفهان منتقل شوند.

اوروجی اظهار داشت: این کارخانه در سال ۹۸ نیز دچار سانحه شده بود و در آن سه تن کشته شده بودند.

مرگ و مصدومیت ۷۳۱ کارگر در استان قزوین طی سال گذشته

به گزارش ایلنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین گفت: متوفیان حادثه کار در سال گذشته ۳۴ مورد بود که ۳ درصد افزایش داشته و در رتبه هشتم کشوری قرار داریم و سقوط از بلندی با ۱۱ مورد اولین علت مرگ ناشی از کار است.

جعفرزاده ادامه داد: مصدومین حوادث کار هم در سال گذشته ۶۹۷ مورد داشتیم که بیشترین مورد آن با ۴۸.۸ درصد مربوط به شهرستان قزوین بوده و البرز، آبیک، تاکستان و بوئین زهرا هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند و با ۳۱.۱ درصد افزایش رتبه سیزدهم کشوری را داریم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید