خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  آزادی ۸ تن از معلمان بازداشتی در سقز و سنندج

آزادی ۸ تن از معلمان بازداشتی در سقز و سنندج

خبرگزاری هرانا – آمانج امینی، اسماعیل ریحانی، خالد عبداللهی و سلیمان عبدی و زاهد مرادی از اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز) و رضا مرادی، صلاح حاجی میرزایی و آرام ابراهیمی سه تن از معلمان بازداشتی اهل سنندج، با تودیع قرار وثیقه و کفالت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز شنبه ۴ تیرماه، آمانج امینی، اسماعیل ریحانی و سلیمان عبدی از اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز) و روز پنجشنبه ۲ تیرماه، خالد عبداللهی از زندان سقز آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، آزادی این شهروندان با تودیع قرار وثیقه صورت گرفته است. این فعالان بازداشتی روز شنبه ۲۹ خردادماه در اعتراض به تداوم بازداشت خود، در زندان سقز دست به اعتصاب غذا زده بودند.

در خبری دیگر، به گزارش اتحادیه آزاد کارکران ایران، امروز شنبه ۴ تیرماه، رضا مرادی، صلاح حاجی میرزایی و آرام ابراهیمی سه تن از معلمان بازداشتی اهل سنندج و زاهد مرادی معلم بازداشتی اهل سقز با تودیع قرار کفالت و وثیقه آزاد شدند.

لازم به ذکر است؛ روز پنجشنبه ۲۶ خرداد، در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در این میان تجمعات معلمان شماری از فعالان صنفی بازداشت شدند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ماه پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید