خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران پروژه‌ای داربست‌بند در ۶ شرکت

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران پروژه‌ای داربست‌بند در ۶ شرکت

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱ تیرماه، جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری واقع در اهواز، تعدادی از متقاضیان بلاتکلیف مسکن مهر پردیس در مقابل ساختمان شرکت عمران این شهر و گروهی از کارگران مجتمع کشت و صنعت کارون شوشتر در این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان کارگران پروژه‌ای داربست‌بند شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مطابق فراخوان پیشین خود، در ۶ شرکت  مختلف دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما،  امروز چهارشنبه ۱ تیرماه ۱۴۰۱، جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران شهرداری خرمشهر خواستار پرداخت حقوق و مزایای دو ماهه معوقه خود شدند.

این کارگران گفتند: شهرداری خرمشهر ۱۷ ماه بیمه کارگران را پرداخت نکرده و این موضوع باعث ایجاد مشکل در هزینه‌های درمان برای کارگران و خانواده‌های آنان شده است.

آنها با بیان اینکه حقوق اردیبهشت و خرداد پرداخت نشده است افزودند: در ۱۰ روز گذشته مبلغ ۲ میلیون تومان شامل بخشی از حقوق اردیبهشت ماه کارگران واریز شده و بعد از آن هیچ واریزی انجام نشده است.

تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت کارون

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱ تبرماه ۱۴۰۱، تعدادی از کارگران مجتمع کشت و صنعت کارون شوشتر به عدم دریافت مطالبات خود دست به تجمع زدند.

این کارگران نسبت به عملی نشدن مطالبات صنفی خود و اجرا نشدن رای انفصال از خدمت مدیریت مجتمع اعتراض کردند.

کارگران در ارتباط با مطالبات صنفی خود نیز گفتند: مطالبات کارگران این شرکت، همسان‌سازی حقوق و مزایای کارگران با شرکت‌های همجوار و مشابه کشت و صنعت نیشکری، تبدیل وضعیت کارگران قراردادی و پیمانکاری است.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان

به گزارش کانال شورای بازنشستگان، امروز چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری واقع در اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع بازنشستگان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه‌ی مزدی شورای عالی کار و تصمیم دولت مبنی بر افزایش ده درصدی مستمری سایر سطوح صورت گرفته است.

تجمع متقاضیان مسکن مهر در پردیس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماری از متقاضیان بلاتکلیف مسکن مهر پردیس در مقابل  ساختمان شرکت عمران این شهر دست به تجمع لعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان با سردادن شعار “سه دولت دیدیم، مسکن مهر ندیدیم”، خواهان تعیین تکلیف مسئولان ذیربط در خصوص واحدهای مسکونی خریداری شده توسط متقاضیان شدند.

اعتصاب کارگران پروژه‌ای داربست‌بند شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱ تیرماه ۱۴۰۱، کارگران پروژه‌ای داربست فاز ۱۴ عسلویه، کارگران شاغل در پروژه‌ی پتروپالایش کنگان، کارگران شاغل در پتروشیمی کیان، کارگران شاغل در سایت‌های ۱ و ۲ پروژه‌ی پتروشیمی بوشهر، کارگران شاغل در پروژه‌ی پتروشیمی دماوند و کارگران داربست‌بند شاغل در پروژه‌ی پتروشیمی آرین متانول، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مطابق فراخوان از پیش اعلام شده دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

کارگران پروژه‌ای داربست‌بند شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خواستار افزایش دستمزد به میزان لیست پیشنهادی خودشان و اجرای نوبت‌کاری ۲۰ روز کار و ۱۰ روز استراحت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید