خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  دشتیاری؛ غرق شدن کودک ۷ ساله در گودال ذخیره آب

دشتیاری؛ غرق شدن کودک ۷ ساله در گودال ذخیره آب

خبرگزاری هرانا – فقدان شبکه آبرسانی مناسب و بی توجهی مسئولان به خطرات گودال های ذخیره آب بدون حفاظ، منجر به غرق شدن کودک ۷ ساله، اهل روستای کالبر شهرستان دشتیاری در هوتک (گودال ذخیره آب) و جان باختن او شد. سالانه کودکان بسیاری در هوتک‌ها غرق شده و یا مورد حمله گاندوها قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، یک کودک ۷ ساله در یک گودال ذخیره آب واقع در روستای کالبر از توابع دهستان نگور بخش مرکزی شهرستان دشتیاری غرق شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش هویت این کودک “عبدالله افراز” عنوان شده است.

دهیار روستای کالبر اظهار داشت: عبدالله، دانش آموز کلاس اول با دیگر همکلاسی های خود برای تفریح و شنا سمت هوتک رفته بودند، که در پی سر خوردن داخل هوتک افتاده و دوستان وی دیر متوجه غرق شدن او میشوند و اقدام برای نجات او بی نتیجه ، بر اثر خفگی جان خود را از دست داد.

براساس این گزارش، این هفتمین نفری است که در سال جاری در منطقه بلوچستان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان در پی غرق شدن در آب هوتگ جان باخته است.

سال‌ها است که به دلیل فقدان آب لوله کشی و عدم مدیریت صحیح بارش های حداقلی در استان سیستان و بلوچستان، مردم مجبور به کندن گودال‌هایی به نام هوتک برای جمع آوری آب باران شده‌اند؛ برخی از این هوتک ها نیز به صورت طبیعی به محلی برای جمع شدن آب تبدیل شده است. اطراف این گودال ها فنس گذاری و سکو بندی نشده است و به همین دلیل کودکان هنگام جمع آوری آب یا در داخل این هوتک ها غرق شده و یا طعمه گاندوها می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید