خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تداوم بازداشت کیوان مهتدی در بند ۲۰۹ زندان اوین

تداوم بازداشت کیوان مهتدی در بند ۲۰۹ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – کیوان مهتدی، فعال کارگری علیرغم گذشت ۲۱ روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برد. آقای مهتدی که در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شده بود، از آن زمان تاکنون تنها یکبار اجازه برقراری تماس تلفنی با خانواده خود را داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱، کیوان مهتدی، فعال کارگری علیرغم گذشت ۲۱ روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد.

آقای مهتدی تنها در روز بازداشت اجازه برقراری تماس تلفنی با خانواده خود را داشته است. این امر موجب افزایش نگرانی خانواده این فعال کارگری در خصوص وضعیتش شده است.

کیوان مهتدی و  آنیشا اسداللهی، فعالین کارگری در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شدند. پیشتر امیر رئیسان، وکیل مدافع آنها در خصوص آخرین وضعیت آنان اظهار بی اطلاعی کرده و گفته بود اجازه دسترسی به جزئیات پرونده موکلانش را ندارد. به گفته آقای رئیسیان مرجع رسیدگی یعنی شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت تنها به ذکر اینکه اتهام امنیتی است کفایت کرده‌ است.

 کیوان مهتدی پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید