خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  تجمعات امروز؛ اعتراض شماری از شهروندان در آبادان/ اعتصاب رانندگان اسنپ در تهران

تجمعات امروز؛ اعتراض شماری از شهروندان در آبادان/ اعتصاب رانندگان اسنپ در تهران

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲ خردادماه، شماری از شهروندان در آبادان، به دنبال فرو ریختن ساختمال متروپل در این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. همچنین شماری از رانندگان اسنپ در تهران با طرح مطالبات صنفی خود دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱،  شماری از شهروندان در آبادان به دنبال فرو ریختن ساختمال متروپل در این شهر تجمع کرده و شعار “عزا عزاست امروز روز عزاست امروز آبادان بی صاحب، صاحب عزاست امروز” سر دادند.

هرچند دلیل فرو ریختن این ساختمان تاکنون به صورت رسمی اعلام نشده است با این حال برخی کارشناسان، ‌علت وقوع این حوادثه را نظارت‌های صوری مهندسان، فسادهای مالی و عدم پیگیری تخلفات ساختمانی توسط شهرداری عنوان کرده اند.

گفته می‌شود مهندسان سازمان نظام مهندسی آبادان هشدار داده بودند که این مجتمع به افتتاح نخواهد رسید.

به گفته برخی منابع محلی تاکنون کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن ۲۷ تن دیگر به صورت رسمی تأیید شده است.

همچنین هلال احمر خوزستان اعلام کرده است که دست‌کم ۸۰ تن زیر آوار گرفتار مانده‌اند. به گفته رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، گروهی از مردم شامل کارگران این ساختمان هنوز زیر آوار هستند و احتمال ریزش مجدد ساختمان همچنان وجود دارد.

اعتصاب رانندگان اسنپ در تهران

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱، شماری از رانندگان اسنپ در تهران دست به اعتصاب زدند.

این رانندگان نسبت به پایین بودن میزان کرایه‌های دریافتی علیرغم سختی کار، عدم برخورداری از بیمه و تسهیلات کاری و نادیده گرفته شدن سایر مطالبات خود معترض هستند.

پیش از این نیز پیک های اسنپ فود در اعتراض به خواسته های نادیده گرفته شده خود از جانب شرکت، طی دفعاتی متعدد دست به تجمع و اعتصاب زده اند، اما این شرکت بدون هیچ اقدام عملی، تنها با وعده دادن منجر به شکستن اعتصاب نیروهای خود شده است.

شرکت اسنپ از جمله شامل اسنپ‌فود و اسنپ‌باکس است. اسنپ‌فود با موتورهای صورتی رنگ غذا و میوه توزیع می‌کند و اسنپ‌باکس با جعبه‌های سبز رنگ به توزیع کالا اختصاص دارد. بیش از ۹۰۰ شهروند در مجموعه اسنپ‌فود مشغول به کار هستند. آن‌ها بیمه نیستند و نسبت به کارکنان سایر بخش‌های اسنپ مزد کمتری دریافت می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید