خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سوق؛ گزارشی از آخرین وضعیت عنایت تقوی پس از ضرب و شتم و بازداشت

اعتراضات سوق؛ گزارشی از آخرین وضعیت عنایت تقوی پس از ضرب و شتم و بازداشت

خبرگزاری هرانا – عنایت تقوی، شهروند اهل شهرستان سوق در پی ضرب و شتم در جریان بازداشت به بیمارستان دهدشت منتقل شده است. او روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در ارتباط با اعتراضات روز جمعه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عنایت تقوی، شهروند اهل شهرستان سوق در پی ضرب و شتم در جریان بازداشت به بیمارستان دهدشت منتقل شده است.

به گفته یک منبع مطلع یکی از دنده‌های آقای تقوی در جریان ضرب و شتم حین بازداشت شکسته و به ریه او نیز آسیب وارد شده است. این منبع در این خصوص افزود: «پزشکان با عکسبرداری متوجه آب آوردن ریه او شدند و در نتیجه برای خارج کردن آب و ترشح خون، در ریه او چست تیوب کار گذاشته شد.»

او روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد. بازداشت وی به دنبال برگزاری تجمعات اعتراضی روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه در این شهر صورت گرفته است.

به گفته یک منبع مطلع گردآفرید تقوی، مادر سالخورده او در جریان بازداشت وی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

روز جمعه ۱۶ اردیبهشت‌ماه  در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان در رسانه ها، در شماری از شهرهای خوزستان جو امنیتی برقرار و اختلالات گسترده در اینترنت خانگی و قطعی اینترنت تلفن همراه در خوزستان گزارش شد. در همین زمینه، شب پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه دستکم ۲۰ شهروند در سوسنگرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. شب شنبه ۱۷ اردیبهشت نیز دستکم ده شهروند دیگر در شهرهای سوسنگرد، حمیدیه و اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

همچنین در ادامه اعتراضات مردمی، روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه  نیز تجمعات اعتراضی در برخی شهرها از جمله، خرم آباد، فارسان، بروجرد، دهدشت، دورود و اردبیل ادامه داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید