خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت، گروهی از کشاورزان شهر قهدریجان در فلکه خدمات این شهر، تعدادی از کارگران بومی اخراج شده نیروگاه رامین در مقابل درب ورودی این نیروگاه واقع در اهواز و همچنین شماری از کارگران قرارداد موقت نفت اهواز و جزیره خارک در اهواز، با برگزار کردن تجمعاتی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت، جمعی از شهروندان معترض به عدم دریافت یارانه در مقابل ساختمان هدفمندی یارانه ها واقع در تهران دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، گروهی از کشاورزان شهر قهدریجان از توابع شهرستان فلاورجان واقع در استان اصفهان، در فلکه خدمات این شهر، دست به تجمع زدند.

کشاورزان از دلایل شکل گیری این تجمع اعتراضی را عدم احقاق حق‌آبه کشاورزی خود توسط مسئولان متولی عنوان کردند.

تجمع کارگران اخراجی نیروگاه رامین در اهواز

به گزارش هرانا، امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، تعدادی از کارگران بومی اخراج شده نیروگاه رامین، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، برای نهمین روز متوالی در مقابل درب ورودی این نیروگاه واقع در اهواز، تجمع کردند.

این کارگران خواهان بازگشت به کار خود هستند و از مسئولان نیروگاه مذکور میخواهند که با توجه به اصل بومی گزینی، اولویت اشتغال و استخدام نیرو را به افراد بومی منطقه اختصاص دهند.

در جریان این تجمع، چندی از اعضای خانواده کارگران معترض نیز در محل اعتراض حضور به عمل آوردند.

تجمع کارگران قرارداد موقت نفت اهواز و جزیره خارک

به گزارش شورای بازنشستگان ایران، امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماری از کارگران قرارداد موقت نفت اهواز و جزیره خارک در اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان با سردادن شعارهایی از قبیل “وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه” و “تورم ۱۰۰ درصدی، افزایش ۱۰ درصدی” خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

شهروندان معترض میگویند که افزایش ده درصدی سطح حقوق و دریافتی هایشان، با حداقل میزان مصوبه اعلام شده از سوی وزارت کار و همچنین مخارجی که کارگران جهت امرار معاش خود متقبل می شوند، هم‌خوانی ندارد.

تجمع شهروندان معترض به قطع یارانه در تهران

به گزارش همشهری، روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، شماری از شهروندان معترض به عدم دریافت یارانه، در مقابل ساختمان هدفمندی یارانه ها واقع در تهران، دست به تجمع زدند.

لازم به ذکر است که افزایش چشمگیر قیمت مواد غذایی در ایران به دنبال اجرای طرح موسوم به “اصلاح یارانه‌ها” در روزهای اخیر، اعتراض بسیاری از شهروندان را در برخی از نقاط کشور در پی داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید