خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در ساوجبلاغ و بیرجند دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر مصدوم شدند و یک کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز از نجات چهار کارگر از زیر آوار ساختمانی در حال ساخت در روستای آردهه ساوجبلاغ خبرداد.

امیر عباسپور اظهار داشت: این حادثه عصر روز جمعه در ساختمان سه طبقه در حال ساخت در روستای آردهه ساوجبلاغ رخ داد که‌ سریعا دو تیم امدادی از پایگاه شهدای مدافع حرم و یک تیم آنست استان به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: نیروهای امدادی با همکاری آتش نشانان و تیم آنست پس از آواربرداری هر چهار نفر را زنده از آوار خارج کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز گفت: چهار حادثه دیده برای اطمینان از عدم آسیب های احتمالی داخلی توسط اورژانس به مرکز درمانی اعزام شدند.

مرگ یک کارگر در بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، یک کارگر در شهرستان بیرجند در پی حادثه‌ای جان باخت.

سرپرست سازمان آتش نشانی بیرجند گفت: ساعت ۱۵ و ۴۰ دقیقه عصر امروز در تماس تلفنی شهروندان با مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی بیرجند و اعلام حادثه ریزش دیوار در خیابان هفده شهریور، همزمان تیم امداد و نجات و تجسس از ایستگاه شماره یک به محل حادثه اعزام شدند.

علی حیاتی با بیان اینکه تیم تجسس بلافاصله پس از رسیدن به محل حادثه، با توجه به احتمال ریزش مجدد آوار اقدام به ایمن سازی محل کرده و سپس با احتیاط لازم اقدام به آواربرداری کردند، گفت: در کمتر از ۱۰ دقیقه تلاش آتش نشانان کارگر حدودا ۶۵ ساله و فاقد علائم حیاتی رهاسازی و تحویل عوامل اورژانس شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید