خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  چهار فعال صنفی فرهنگیان در خوزستان آزاد شدند

چهار فعال صنفی فرهنگیان در خوزستان آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – پیروز نامی، علی کروشات و حسام کرائی، از فعالین صنفی فرهنگیان خوزستان، شب گذشته در پی مراجعه به پلیس امنیت در خصوص پیگیری وضعیت همکارشان سیامک چهرازی، بازداشت و صبح روز جاری با تودیع قرار آزاد شدند. سیامک چهرازی نیز لحظاتی پیش آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، پیروز نامی، علی کروشات و حسام کرائی شب گذشته در پی مراجعه به پلیس امنیت استان خوزستان بازداشت و صبح امروز با قرار کفالت آزاد شدند.

مراجعه این شهروندان به پلیس امنیت، به جهت پیگیری وضعیت سیامک چهرازی از فعالین صنفی استان خوزستان که روز گذشته توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در اهواز بازداشت شده بود، صورت گرفته است.

سیامک چهرازی نیز نهایتا صبح امروز آزاد شد.

پیروز نامی و علی کروشات پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و احضار داشته اند. همچنین آنها در جریان تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه سال ۹۷، توسط نهادهای امنیتی استان خوزستان بازداشت شده و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در برخی شهرها جو شدید امنیتی حاکم شد و با بازداشت گسترده معلمان و دیگر حاضرین در تجمعات همراه بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید