خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  بازداشت گسترده در تجمع اعتراضی معلمان یاسوج

بازداشت گسترده در تجمع اعتراضی معلمان یاسوج

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه در جریان تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در یاسوج بیش از ۲۰ تن توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در جریان تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در یاسوج بیش از ۲۰ تن توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت تعدادی از این شهروندان “یعقوب زارع، رحیم زارع، هجیر حجتی، خدیجه مبارکی، بهنام آصف جاه، کوروش جلیل، سعید طاهری، ثریا آقایی، ساسان ضرغامپور و خانم پوزش (نام کوچک نامعلوم)” توسط هرانا احراز شده است.

هویت سایر بازداشت شدگان کماکان توسط هرانا در حال بررسی است.

گفته می‌شود که این شهروندان پس از بازداشت به بازداشتگاه پلیس اطلاعات و امنیت یاسوج منتقل شده‌اند.

 بر اساس گزارش‌ها در یاسوج جهت جلوگیری از تجمع معلمان، جو شدید امنیتی حاکم بوده است.

طی روزهای اخیر، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در فراخوانی از تمامی فرهنگیان شاغل و بازنشسته سراسر کشور دعوت کرد که در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، دست به تجمع اعتراضی بزنند.

معلمان معترض مطالبات خود را آزادی معلمان زندانی، اجرای کامل قانون رتبه بندی فرهنگیان شاغل و همچنین قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، آموزش رایگان و با کیفیت برای دانش آموزان و تشکیل کلاس‌های درس با ظرفیت حداکثر ۱۶ دانش آموز عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید