خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  محمدصدیق عزیزی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

محمدصدیق عزیزی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، محمدصدیق عزیزی شهروند اهل شهرستان اشنویه با تودیع قرار وثیقه از بند نظامی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد. او پیشتر توسط شعبه اول دادگاه نظامی یک استان آذربایجان غربی به ۲ سال و شش ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ ۱۴۰۱، محمدصدیق عزیزی شهروند اهل شهرستان اشنویه از بند نظامی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

بر اساس این گزارش، اعزام به مرخصی این شهروند با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی صورت گرفته است.

محمدصدیق عزیزی پیشتر توسط شعبه اول دادگاه نظامی یک استان آذربایجان غربی از بابت اتهام ”همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به ۲ سال و شش ماه حبس محکوم  و این حکم در تاریخ ۳۰ فروردین ماه به وی ابلاغ شد.

آقای عزیزی که در پادگان ارتش تهران دوران سربازی خود را سپری می‌کرد در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه سال گذشته، توسط ماموران حفاظت اطلاعات ارتش بازداشت و پس از انتقال به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی اشنویه نهایتا به زندان این شهر منتقل شد.

این شهروند چندین بار از زندان اشنویه به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی منتقل و سپس به زندان بازگردانده شد.

پدر این شهروند، لقمان عزیزی در تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و چند روز بعد به یکی از بازداشتگاههای امنیتی سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شد. وی اواخر تیرماه ۱۴۰۰، از یکی از بازداشتگاه های امنیتی در ارومیه به زندان اشنویه منتقل و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شد.

لقمان عزیزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید