خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  سخنگوی قوه قضاییه: حکم اعدام احمدرضا جلالی اجرا خواهد شد

سخنگوی قوه قضاییه: حکم اعدام احمدرضا جلالی اجرا خواهد شد

خبرگزاری هرانا – علیرغم واکنش‌های گسترده در خصوص خطر قریب‌الوقوع اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی، ذبیح‌الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه، امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، در نشست خبری گفت که این حکم قطعی است و اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، ذبیح‌الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری با بیان اینکه حکم اعدام احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی قطعی است گفت که “برای اجرای حکم اقدام خواهد شد.”

او همچنین در خصوص امکان مبادله احمدرضا جلالی با حمید نوری ادامه داد: ” این دو موضوع هیچ ارتباطی با هم ندارند. لذا بحثی مبنی بر تبادل این دو نفر مطرح نیست”.

چندی پیش خبرگزاری ایسنا به نقل از منابع آگاه از اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد. براساس گزارش ایسنا، حکم اعدام آقای جلالی پس از تایید در دیوان عالی کشور در دستور اقدام قرار گرفته است.

احمدرضا جلالی، استاد دانشگاه که در اردیبهشت ۱۳۹۵ به دعوت دانشگاه تهران به ایران سفر کرده بود، توسط نیروهای امنیتی به اتهام “محاربه از طریق جاسوسی برای اسرائیل” بازداشت شد. دادستان تهران احمدرضا جلالی را به “انتقال اطلاعات مربوط به پروژه‌های به کلی سرّی نظام در حوزه‌های تحقیقاتی، نظامی، دفاعی و هسته‌ای در قبال دریافت مبالغی به همراه حق شهروندی کشور سوئد برای خود و خانواده‌اش” متهم کرده است.

آقای جلالی نهایتا به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم و این حکم در آذرماه سال ۹۶ توسط دیوان عالی کشور تائید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید