خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ محمود نیرومند به دو سال و ۸ ماه حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ محمود نیرومند به دو سال و ۸ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محمود نیرومند، زندانی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، از سوی دادگاه تجدیدنظر به دو سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی در دادگاه بدوی به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، محمود نیرومند، زندانی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد، از سوی دادگاه تجدیدنظر به دو سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “مستندات صدور حکم، چاپ و توزیع چند کتابچه‌ آموزش خواندن و نوشتن به زبان کردی و برگزاری کلاسهای آموزشی مربوط به آن در مساجد و خانه‌های مردم بوده و مدرکی دال بر فعالیت سیاسی وی در دادگاه ارائه نشده است”.

محمود نیرومند در تاریخ ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰، توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب مشهد از بابت اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی و ارتباط با یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم و این حکم در زندان وکیل آباد مشهد به وی ابلاغ شده بود

 پس از اعتراض وکیل آقای نیرومند نسبت به حکم صادره در دادگاه بدوی، پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارجاع داده شد.

آقای نیرومند در تاریخ ۴ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد منتقل شده بود. وی در تاریخ ۳ تیرماه سال گذشته از بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به زندان وکیل‌آباد این شهر منتقل شد.

محمود نیرومند ٣۶ ساله، فرزند محمد و اهل روستای “پلگرد” از توابع بخش لطف‌آباد شهرستان درگز در استان خراسان رضوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید