خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ مراد مرادی و شفیع محمدنژاد به زندان نقده بازگشتند

با پایان مرخصی؛ مراد مرادی و شفیع محمدنژاد به زندان نقده بازگشتند

خبرگزاری هرانا – مراد مرادی و شفیع محمدنژاد زندانیان سیاسی، با پایان مرخصی به زندان نقده بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، مراد مرادی و شفیع محمدنژاد دو زندانی سیاسی، با پایان مرخصی به زندان نقده بازگشتند.

این شهروندان در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه امسال از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند.

مراد مرادی در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در سه‌راه “جلدیان” از توابع شهرستان پیرانشهر بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان آزاد شد.

آقای مرادی در پاییز سال ۱۴۰۰ توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس محکوم شد. حکم صادره پس از تسلیم به رأی به ۲ سال و ۲ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری تقلیل یافت. وی نهایتا در تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ جهت تحمل دوران محکومیت راهی زندان نقده شد.

همچنین شفیع محمدنژاد در تاریخ ۱۹ آبان ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی دیماه همان سال توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به ریاست قاضی عبدالله آقایی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا در تاریخ ۸ اسفندماه ۱۴۰۰ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان نقده شد.

شفیع محمدنژاد ۴۵ ساله فرزند محمد، اهل شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی و همچنین مراد مرادی ۴۹ ساله فرزند خدر، متاهل و پدر سه فرزند است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید