خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  گزارش تکمیلی؛ افزایش تعداد اعدام شدگان زندان زاهدان به ۴ نفر

گزارش تکمیلی؛ افزایش تعداد اعدام شدگان زندان زاهدان به ۴ نفر

خبرگزاری هرانا –  هویت دو زندانی دیگر که سحرگاه امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، حکم اعدام آنها در زندان زاهدان به اجرا درآمد، احراز شد. این شهروندان پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش،  هویت دو زندانی دیگر که سحرگاه امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، حکم اعدام آنها در زندان زاهدان به اجرا درآمد، احراز شد.

در این گزارش هویت آنان “هادی سرگزی، ۳۴ ساله متاهل، پدر دو فرزند و منصور شاگزی، متاهل و ساکن زاهدان” احراز شده است. همچنین یک زن زندانی از بند زنان نیز در میان اعدام شدگان امروز بوده است.

آقای سرگزی حدود سه سال پیش و آقای شاگزی حدود ۸ سال پیش از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند. بنا بر این گزارش زن زندانی هم پرونده یکی از اعدام شدگان سحرگاه امروز بوده است.

اعدام این شهروندان تا لحظه تنظیم این گزارش توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید