خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مراد مرادی و شفیع محمدنژاد از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند

مراد مرادی و شفیع محمدنژاد از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه مراد مرادی و شفیع محمدنژاد، شهروندان اهل پیرانشهر از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، مراد مرادی و شفیع محمدنژاد، شهروندان اهل پیرانشهر از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند.

مراد مرادی در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در سه‌راه “جلدیان” از توابع شهرستان پیرانشهر بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان آزاد شد.

 آقای مرادی در پاییز گذشته توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس محکوم شد. حکم صادره پس از تسلیم به رأی به ۲ سال و ۲ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری تقلیل یافت. وی نهایتا در تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ جهت تحمل دوران محکومیت راهی زندان نقده شد.

مراد مرادی ۴۹ ساله فرزند خدر، متاهل و پدر سه فرزند است.

شفیع محمدنژاد در تاریخ ۱۹ آبان ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر بازداشت و به یکی از بازداشتگاه های امنیتی در ارومیه منتقل و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی دیماه همان سال توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به ریاست قاضی عبدالله آقایی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا در تاریخ ۸ اسفندماه ۱۴۰۰ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان نقده شد.

شفیع محمدنژاد ۴۵ ساله فرزند محمد، اهل شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید