خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  آزادی علی حاجی همزمان با انتقال لطیف روزی خواه به زندان جلفا

آزادی علی حاجی همزمان با انتقال لطیف روزی خواه به زندان جلفا

خبرگزاری هرانا – لطیف روزیخواه از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی پس از بازداشت به زندان جلفا منتقل شد. همچنین علی حاجی دیگر عضو بازداشتی هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، لطیف روزیخواه از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی به زندان جلفا منتقل شد.

وی پیشتر از این زندان به مرخصی اعزام شده بود.

آقای روزی‌خواه پیشتر توسط دادگاه‌ انقلاب شهرستان جلفا از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به هفت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. او روز پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، جهت تحمل حبس به زندان این شهر منتقل شد.

از سوی دیگر امروز دوشنبه علی حاجی دیگر عضو بازداشتی هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی آزاد شد. وی روز گذشته همزمان با لطیف روزی خواه توسط نیروهای امنیتی در جلفا بازداشت شده بود.

روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی کارگر و در آستانه هفته معلم در ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در این میان تجمع معلمان دستکم در در برخی شهرها با اعمال خشونت از سوی نیروی انتظامی و بازداشت تعدادی از معترضان همراه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید