خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  صلاح سرخی توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت شد

صلاح سرخی توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت شد

خبرگزاری هرانا –  امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت، صلاح سرخی، عضو انجمن صنفی معلمان کردستان توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. نیروهای امنیتی ضمن تفتیش منزل این فعال صنفی، برخی از لوازم شخصی از جمله موبایل، هارد، سیم کارت و اسناد شخصی را ضبط کرده و با خود بردند. در روزهای اخیر در آستانه هفته معلم و روز جهانی کارگر شماری از فعالان صنفی در شهرهای مختلف کشور توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یا به مراجع امنیتی احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال معلمان عدالت‌خواه، امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، صلاح سرخی، توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی همزمان با بازداشت این عضو انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه)، ضمن تفتیش منزل، برخی از لوازم شخصی از جمله موبایل، هارد، سیم کارت و اسناد شخصی را ضبط کرده و با خود بردند.

تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

صبح امروز آقای سرخی به با همراهی گروهی از فرهنگیان شهرستان سقز به پلیس امنیت شهرستان سقز احضار شده بود که پس از ساعاتی بازجویی آزاد شد.

در روزهای اخیر در آستانه هفته معلم و روز جهانی کارگر دستکم ۸ فعال صنفی در شهرهای یاسوج و سنندج به مراجع امنیتی احضار شدند. همچنین در این مدت دستکم ۵ فعال دیگر نیز در شهرهای سقز و تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. از سوی دیگر اسکندر لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران از احضار ده ها همکار دیگر از نقاط مختلف کشور خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید