خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  در پی عدم تحقق وعده‌ها؛ اعتصاب غذای سالار صدیق همدانی در زندان کامیاران

در پی عدم تحقق وعده‌ها؛ اعتصاب غذای سالار صدیق همدانی در زندان کامیاران

خبرگزاری هرانا – سالار صدیق همدانی، زندانی سیاسی در زندان کامیاران امروز دوشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان مبنی بر انتقال او و پدرش، ابراهیم صدیق همدانی به زندان ارومیه اعتصاب غذا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، سالار صدیق همدانی، زندانی سیاسی در زندان کامیاران اعتصاب غذا کرد.

این اعتصاب در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان مبنی بر انتقال او و پدرش، ابراهیم صدیق همدانی به زندان ارومیه صورت گرفته است.

ابراهیم صدیق همدانی نیز از هفته گذشته به همین دلیل دست به اعتصاب غذا و دارو زده است.

ابراهیم صدیق همدانی پیشتر در بهمن ماه سال گذشته در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان مبنی بر انتقال او و پسرش به زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا و دارو زده و در تاریخ ۲۳ اسفندماه با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب خود پایان داده بود. سالار صدیق همدانی نیز از تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۰، در زندان کامیاران اعتصاب کرده و چند روز بعد به آن پایان داد. وی در تاریخ ۷ اسفندماه از زندان کامیاران به زندان ارومیه منتقل و به دلیل مخالفت قاضی ناظر بر زندان مجددا به زندان کامیاران بازگردانده شد.

ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی پیشتر از زندان ارومیه به ترتیب به زندان های مریوان و کامیاران منتقل شدند. این شهروندان که از تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده‌ و همزمان در مقابل افسرنگهبانی زندان ارومیه تحصن کرده بودند، نهایتا به دنبال وعده مساعد مسئولان به اعتصاب خود پایان دادند.

ابراهیم صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت و مورخ ۳ اردیبهشت ۹۸، به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

سالار صدیق همدانی در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۹ همراه با پدرش ابراهیم صدیق همدانی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. ابراهیم صدیق همدانی در تاریح ۱۷ مردادماه ۹۹، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد. سالار صدیق همدانی نیز در تاریخ ۳۰ مردادماه همان سال به زندان بازگردانده شد. این دو زندانی سیاسی در دوره بازجویی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام در زندان” متهم شدند.

همچنین ابراهیم صدیق همدانی و فرزندش سالار صدیق همدانی طی یک پرونده سازی جدید در زندان از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند و این حکم روز یکشنبه ۳ مردادماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به این شهروندان ابلاغ شد.

آن ها اوایل آبان ماه سال جاری از زندان ارومیه به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شده و نهایتا در تاریخ ۴ آذرماه به زندان بازگردانده شدند.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با یکی از سازمانهای مخالف نظام بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید