خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  بازداشت یک متهم به کودک آزاری در تهران

بازداشت یک متهم به کودک آزاری در تهران

خبرگزاری هرانا – معاون اجتماعی پلیس فتا از شناسایی و بازداشت یک متهم به کودک آزاری در تهران خبر داد. این شخص متهم است که کودکی را مورد تحقیر و آزار قرار داده و تصاویری از آن را در فضای مجازی منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، معاون اجتماعی پلیس فتا از شناسایی و بازداشت یک متهم به کودک آزاری خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی در این خصوص گفت: “برابر رصدهای صورت گرفته و حجم بالای گزارشات مردمی مبنی بر شکوائیه کاربران فضای مجازی از تولید و انتشار تصاویر مربوط کودک آزاری، با تشکیل پرونده قضائی علیه مرتکب و پس از انجام اقدامات فنی توسط کارآگاهان سایبری، فرد خاطی به هویت معلوم در شهر تهران مورد شناسایی قرار گرفت و توسط پلیس فتا فاتب ، پرونده قضایی بر علیه نامبرده تشکیل و به مرجع قضایی معرفی شد”.

این مقام انتظامی افزود: “متهم به هویت معلوم پیش از این نیز دو مرتبه مبادرت به تهیه و انتشار تصاویر نامربوط با موضوع تحقیر، تمسخر و کودک ازاری نموده بود و پس از دستگیری و ارجاع به مقام قضائی و اظهار ندامت، متاسفانه مجددا نسبت به این عمل ناشایست اقدام کرده است”.

براساس تعریف سازمان‌ جهانی بهداشت، هرگونه بدرفتاری فیزیکی، عاطفی، سوءاستفاده جنسی، غفلت یا رفتار همراه با بی‌توجهی یا بهره کشی که منجر به آسیب واقعی یا احتمالی به سلامت، بقاء، رشد یا کرامت کودک در زمینه‌ روابط یا مسئولیت، اعتماد یا قدرت شود، کودک آزاری محسوب می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید