خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۲ زندانی از اعدام در کرج

رهایی ۲ زندانی از اعدام در کرج

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در کرج که پیشتر در پرونده‌های جداگانه از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری یک استان البرز به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، ۲ زندانی محکوم به اعدام در کرج با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز در این خصوص گفت: یکی از این پرونده‌ها مربوط به قتلی در سال ۹۶ و دیگری در سال ۹۰ بود که هر دو متهم پرونده پس از سیر مراحل قانونی، با تایید رای صادر شده از دادگاه کیفری یک استان البرز در دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شده بودند.

حسن نوروزی افزود: با گذشت اولیای دم در دو پرونده اخیر، دوازدهمین عفو با تلاش شورای حل اختلاف استان البرز از سال ۱۴۰۰ رقم خورد

طی ۳ سال گذشته؛ رهایی ۲۹ زندانی از اعدام در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، طی سال ۳ سال گذشته، ۲۹ زندانی محکوم به اعدام در استان خراسان رضوی از اعدام نجات یافتند.

همچنین رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی بیان کرد: طی سال جدید ۱۶ فقره پرونده دیگر مربوط به اعدام در این استان در مسیر به سازش قطعی قرار دارد.

طی سال ۱۴۰۰؛ رهایی ۲۹ زندانی از اعدام در استان کرمانشاه

به گزارش میزان طی سال ۱۴۰۰، بیست و نه زندانی محکوم به اعدام در استان کرمانشاه از چوبه دار رهایی یافتند.

پرویز توسلی‌زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در این رابطه گفت: رهایی این زندانیان از اعدام با گذشت اولیای دم و همچنین تلاش‌های مسئولان قضایی و شورا‌های حل اختلاف صورت گرفته است.

طی ۲ سال گذشته؛ رهایی ۴۲ زندانی از اعدام در استان همدان

به گزارش میزان، رئیس کل دادگستری استان همدان از سازش در ۴۲ پرونده مربوط به اعدام طی ۲ سال گذشته در این استان خبر داد.

محمدرضا عدالتخواه در این خصوص گفت: این امر با تلاش ستاد تألیف قلوب و کمیته‌های معین آن و دستگاه قضایی استان صورت گرفته است.

طی سال ۱۴۰۰؛ رهایی ۷۶۴ زندانی محکوم به اعدام در کشور

به گزارش مهر، محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه عنوان کرد: طی سال سال گذشته، ۷۶۴ محکوم به اعدام در کشور با تلاش شورهای حل اختلاف و رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

شمار زندانیانی که طی سال ۱۴۰۰، در استانهای مختلف کشور از اعدام رهایی یافتند عبارتند از:

۲۳ زندانی در استان هرمزگان، ۳۷ زندانی در استان مرکزی، ۵ زندانی در استان خراسان شمالی، ۴۰ زندانی در استان سیستان و بلوچستان، ۲۸ زندانی در استان اصفهان، ۵ زندانی در استان سمنان، ۲۷ زندانی در استان آذربایجان غربی (از این تعداد ۲۴ پرونده منجر به سازش قطعی و ۳ پرونده منجر به سازش مشروط)، ۷ زندانی در استان کردستان، ۲۹ زندانی در استان کرمان، ۶ زندانی در استان زنجان، ۷۰ زندانی در استان خراسان رضوی، ۲۲ زندانی در استان آذربایجان شرقی، ۶۷ زندانی در استان مازندران، ۵ زندانی در استان خراسان جنوبی، ۱۷ زندانی در استان لرستان، ۶۴ زندانی در استان چهارمحال و بختیاری، ۱۱ زندانی در استان قم، ۱۱ زندانی در استان همدان، ۸ زندانی در استان اردبیل، ۱۷ زندانی در استان یزد، ۸۱ زندانی در استان فارس، ۲۵ زندانی در استان البرز، ۲۷ زندانی در استان بوشهر، ۲۸ زندانی در استان کرمانشاه، ۳ زندانی در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۲۱ زندانی در استان گلستان، ۴۸ زندانی در استان تهران، ۱۰زندانی در استان ایلام و ۲۳ زندانی در استان گیلان با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید