خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حسین روئین تن به ۲۰ سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد / سند

حسین روئین تن به ۲۰ سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد / سند

خبرگزاری هرانا – حسین روئین تن، روزنامه نگار و فعال سیاسی ساکن دشتستان توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۲۰ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، ۱۰ سال زندان در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین روئین تن، روزنامه نگار و فعال سیاسی ساکن دشتستان به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه دادگاه انقلاب دادگستری شهرستان دشتستان (برازجان) به مستشاری قاضی امین مطهری پور در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۰ صادر و ابلاغ شده است، آقای روئین تن از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی کشور” به تحمل ۱۰ سال حبس به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس، از بابت اتهام “توهین به مقدسات و ائمه اطهار، اهل بیت، حضرت سکینه و زینب” به ۵ سال حبس، به اتهام “توهین به بنیانگذار و توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و از بابت اتهام “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” به ۲ سال حبس و پرداخت ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

دادگاه ایجاد کمپین در فضای مجازی و دعوت به تجمع غیرقانونی را از مصادیق اتهامات این شهروند عنوان کرده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، ۱۰ سال زندان از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی کشور” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای روئین تن در تاریخ ۲۵ مهر ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات دشتستان بازداشت شد. وی در تاریخ ۲۵ آبان ۹۶ باتودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

حسین روئین تن، فرزند محمد و متولد ۱۳۴۲ پیشتر به به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید