خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین و آرمان انصاری فر برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین و آرمان انصاری فر برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین و آرمان انصاری فر، پدر و برادر فرزاد انصاری فر جانباخته اعتراضات آبان ۹۸ روز دوشنبه ۲۳ اسفندماه به صورت ویدئو کنفرانس در شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندر ماهشهر برگزار شد. امین انصاری فر و فرزندش آرمان انصاری فر در تاریخ ۳۰ بهمن و ۱ اسفندماه، بازداشت و نهایتا به زندان بهبهان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۰، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین و آرمان انصاری فر، پدر و برادر فرزاد انصاری فر جانباخته اعتراضات آبان ۹۸ برگزار شد.

این جلسه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندرماهشهر به ریاست قاضی سیدمهران مهمان نواز از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور فرشته تابانیان، وکیل مدافع آنان برگزار شد، امروز نیز با آزادی این شهروندان با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی موافقت شد.

در تاریخ۳۰ بهمن‌ماه، امین انصاری فر در پی مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شد. همچنین آرمان انصاری فر روز یکشنبه ۱ اسفندماه، توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و نخست به بازداشتگاه این نهاد امنیتی و نهایتا به زندان بهبهان منتقل شده بود. به گفته یک منبع مطلع اتهام آرمان انصاری فر “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده و این شهروندان تاکنون از حق ملاقات با خانواده محروم بودند. پیشتر کیفرخواست آنان از سوی شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به ریاست قاضی کاظم طیب به دادگاه انقلاب بندماهشهر ارجاع داده شده بود.

امین انصاری فر پیشتر طی ابلاغیه ای جهت دفاع از خود در خصوص اتهامات انتسابی به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به ریاست قاضی کاظم طیب احضار شده بود. اتهام مطروحه علیه وی “تبلیغ به نفع گروه ها یا سازمان های مخالف نظام جمهوری اسلامی” عنوان شده است.

بعلاوه آرمان انصاری فر در تاریخ ۲۳ آذرماه امسال طی ابلاغیه ای به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای بهبهان احضار شده بود.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید