خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  مهران دلفان آذری از زندان تهران بزرگ آزاد شد

مهران دلفان آذری از زندان تهران بزرگ آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهران دلفان آذری، زندانی سیاسی، امروز دوشنبه ۲۳ اسفندماه از زندان تهران بزرگ آزاد شد. آقای دلفان دوران محکومیت یکساله خود را در این زندان سپری می کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰، مهران دلفان آذری، زندانی سیاسی از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

آزادی آقای دلفان آذری با پایان دوران محکومیت وی صورت گرفته است.

مهران دلفان آذری، میثم غلامی، فریبا اسدی و مسعود وظیفه در بهمن ماه سال ۹۹ از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. بازداشت مهران دلفان آذری و فریبا اسدی اوایل بهمن ماه ۹۹ در شهر قدس و میثم غلامی و مسعود وظیفه در تاریخ ۱۶ بهمن ماه همان سال در ورامین صورت گرفته است.

از میان آنها فریبا اسدی مدتی پس از بازداشت با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. مهران دلفان آذری، میثم غلامی و مسعود وظیفه نیز با پایان مراحل دادرسی به زندان تهران بزرگ منتقل شدند. مسعود وظیفه چندی پیش از زندان تهران بزرگ آزاد شده است.

مهران دلفان آذری، میثم غلامی، فریبا اسدی مورخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهریار هر یک از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و مسعود وظیفه از بابت اتهام معاونت در تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم شدند.

مهران دلفان آذری و میثم غلامی اواسط مهرماه ۱۴۰۰، در پی بروز درگیری و ضرب و شتم شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، همزمان با ۱۲ تن دیگر از این زندانیان به سالن ۱ تیپ دو این زندان منتقل شده بودند. انتقال این زندانیان به سالن ۱ که با عنوان بند دربسته نیز شناخته می‌شود، با حضور شماری از مقامات زندان به صورت اجباری و علیرغم شرایط غیراستاندارد و نامناسب این سالن صورت گرفت.

میثم غلامی نیز پیشتر در تاریخ  ۲۰ آذرماه با پایان دوران محکومیت خود از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

لازم به ذکر است؛ فریبا اسدی در تاریخ ۱۳ دی ماه امسال، در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در تاریخ ۲۱ آذرماه طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم حبس به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهر قدس احضار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید