خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ بهاره سلیمانی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ بهاره سلیمانی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – بهاره سلیمانی زندانی سیاسی، روز شنبه ۷ اسفند، با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت. خانم سلیمانی در تاریخ ۱۹ بهمن از این زندان به مرخصی درمانی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۷ اسفندماه ۱۴۰۰، بهاره سلیمانی زندانی سیاسی با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت.

خانم سلیمانی در تاریخ  ۱۹ بهمن ماه، از زندان اوین به مرخصی درمانی اعزام شد.

وی پیش از اعزام به مرخصی و در پی ابتلا به کرونا به قرنطنیه بند زنان زندان اوین منتقل شده بود. ابتلای خانم سلیمانی به کرونا در شرایطی است که در تاریخ ۱۲ دی ماه علیرغم درخواست ارسال پرونده به پزشکی قانونی به دلیل ابتلا به بیماری آسم، جهت اجرای حکم راهی زندان شده بود. ابتلا به کرونا با وجود بیماری آسم، باعث افزایش نگرانی در خصوص وضعیت سلامت وی شده است.

بهاره سلیمانی در تاریخ ۲۵ مهرماه سال ۹۹ توسط مامورانی که خود را از پلیس امنیت معرفی کرده بودند، بازداشت و اواسط بهمن‌ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد.

نیروهای امنیتی در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کردند و پس از آن به منزل خانم سلیمانی در تهران رفته و آنجا را نیز تفتیش کردند. در جریان این بازرسی‌ها تعدادی از وسایل شخصی خانم سلیمانی و خانواده‌اش ازجمله کامپیوتر، تلفن همراه، کتاب، سی‌دی و فلاپی توسط ماموران ضبط شد. وی نهایتا در تاریخ ۶ اسفندماه سال ۹۹ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

بهاره سلیمانی مردادماه امسال به همراه شماری دیگر از متهمان این پرونده توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری محاکمه و از بابت اتهام “مشارکت در اداره گروه غیرقانونی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بهاره سلیمانی، ۴۴ ساله و شهروند ساکن تهران است. وی از بیماری ریوی رنج می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید