خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عالیه مطلب زاده، از زندان قرچک ورامین به مرخصی درمانی اعزام شد

عالیه مطلب زاده، از زندان قرچک ورامین به مرخصی درمانی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، عصر امروز چهارشنبه ۴ اسفندماه از زندان قرچک ورامین به مرخصی درمانی اعزام شد. تست کرونای خانم مطلب زاده امروز توسط بهداری زندان مثبت اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰، عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان از زندان قرچک ورامین به مرخصی درمانی اعزام شد.

اعزام به مرخصی خانم مطلب زاده در پی مثبت اعلام شدن تست کرونای وی توسط بهداری زندان قرچک ورامین صورت گرفته است. این فعال حقوق زنان در تاریخ ۲۰ دیماه سال جاری، با دستور دادستان تهران از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شده بود.

عالیه مطلب زاده در تاریخ ۶ آذرماه سال ۹۵ در پی احضار تلفنی به وزارت اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۲۹ آذرماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

وی در سال ۹۶ توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید شد. در دادنامه صادره، مصداق اتهامات مطروحه علیه خانم مطلب زاده، «راه اندازی و شرکت در کارگاه های توانمندسازی زنان در خارج از کشور (گرجستان)» عنوان شده است.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

وی نهایتا در تاریخ ۲۰ مهر ۹۹، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

خانم مطلب زاده، پیشتر در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه سال جاری، در پی ثبت دادخواست و اعلام شکایت نسبت به نگهداری متهمان در سلول‌های انفرادی در دفتر دادستانی این زندان، از حق تماس تلفنی محروم شد. درخواست آزادی مشروط این فعال حقوق زنان از سوی دادستانی رد و به صورت کتبی در زندان به او ابلاغ شد.

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۹۹، شماری از فعالان سیاسی و مدنی که طی مدت زمان بازداشت‌های خود در سلول انفرادی حبس شده بودند، با حضور در دفتر قضایی نسبت به نگهداری متهمان در سلول‌های انفرادی اعلام شکایت کردند و این دادخواست را به ثبت رساندند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید