خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه مطبوعات؛ رسیدگی به پرونده مدیرمسئول انصاف نیوز و سایت علی مطهری

دادگاه مطبوعات؛ رسیدگی به پرونده مدیرمسئول انصاف نیوز و سایت علی مطهری

خبرگزاری هرانا – مدیر مسئول پایگاه خبری انصاف نیوز توسط هیات منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد. همچنین در این دادگاه پرونده مدیر مسئول و خبرنگار سایت علی مطهری در خصوص اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام” بررسی شد و هیئت منصفه آنان را مجرم ندانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، سخنگوی هیات منصفه جرائم مطبوعاتی و سیاسی از رسیدگی به دو پرونده سیاسی و مطبوعاتی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست محمدی کشکولی خبر داد.

احمد مومنی‌راد با اشاره به جزئیات پرونده جرم سیاسی بیان کرد: این پرونده مربوط به مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی علی مطهری و خبرنگار پایگاه مذکور به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، توهین و افترا بود که هیات منصفه باتفاق آرا در موضوعات اتهامات مذکور متهمان را مجرم ندانست.

سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی در مورد جزئیات پرونده جرم مطبوعاتی گفت: این پرونده مربوط به مدیر مسئول پایگاه خبری انصاف نیوز به اتهامات نشر مطالب خلاف واقع، نشر مطالب خلاف قانون اساسی و نشر مطالب خلاف موازین شرعی بود که هیات منصفه با اکثریت آرا متهم را در اتهامات فوق الذکر مجرم دانست و در ادامه هیات با اکثریت آرا در اتهامات مذکور متهم را مستحق تخفیف دانست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید