خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ شهاب سلطانیان به زندان تهران بزرگ بازگشت

با پایان مرخصی؛ شهاب سلطانیان به زندان تهران بزرگ بازگشت

خبرگزاری هرانا – شهاب سلطانیان زندانی سیاسی، امروز چهارشنبه ۲۹ دی، با پایان مرخصی به زندان تهران بزرگ بازگشت. آقای سلطانیان که از فروردین ماه سال جاری دوران محکومیت ۳ ساله خود را سپری می کند، در تاریخ ۱۶ دی ماه به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، شهاب سلطانیان زندانی سیاسی، با پایان ایام مرخصی به زندان تهران بزرگ بازگشت.

وی پیشتر که در تاریخ ۱۶ دی، از این زندان به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود پس از بازداشت به زندان به قرنطینه منتقل شده است.

شهاب سلطانیان در تاریخ ۱۸ خرداد ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت ۴۷ روز با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

وی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، از بابت اتهاماتی از جمله “توهین به مقدسات”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق تولید و انتشار پیام های ضد دین و ضد نظام”، “حمایت از خاندان پهلوی” و “توهین به رهبری” محاکمه و نهایتا و به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ۳ سال حبس تعزیری قابل اجرا محکوم شد. این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسید.

شهاب سلطانیان از تاریخ ۲۲ فروردین ما سال جاری دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

اواسط مهرماه در پی بروز درگیری و ضرب و شتم شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، شهاب سلطانیان همزمان با ۱۳ تن دیگر از این زندانیان به سالن ۱ تیپ دو این زندان منتقل شدند. انتقال این زندانیان به سالن ۱ که با عنوان بند دربسته نیز شناخته می‌شود، با حضور شماری از مقامات زندان به صورت اجباری و علیرغم شرایط غیراستاندارد و نامناسب این سالن صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید