خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >   رضا برجی از زندان تهران بزرگ به مرخصی استعلاجی اعزام شد

 رضا برجی از زندان تهران بزرگ به مرخصی استعلاجی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – رضا برجی، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ و زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ، روز سه شنبه ۲۸ دی ماه از این زندان به مرخصی استعلاجی اعزام شد. آقای برجی پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونا به قرنطینه این زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰، رضا برجی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در پی ابتلا به کرونا به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای برجی برای مدت دو هفته صورت گرفته است. او در پی ابتلا به کرونا روز دوشنبه ۲۷ دی به قرنطینه سالن ۶ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ در کنار بیش از سی زندانی دیگر منتقل شده بود.

آقای برجی در تاریخ ۱ دیماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به مدت ۲۳ روز در یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی در سلول انفرادی نگهداری و نهایتا با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی مدتی بعد توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهریار به ریاست قاضی برجسته از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق حضور در اعتراضات آبان‌ماه” به ۱ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

آقای برجی سرانجام در تاریخ ۱۳ خردادماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

رضا برجی، فرزند محمد و شهروند اهل شهر قدس استان تهران است.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید