خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت حسین ساعدی توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سنقر

بازداشت حسین ساعدی توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سنقر

خبرگزاری هرانا – حسین ساعدی، شهروند اهل شهرستان سنقر واقع در استان کرمانشاه، شب گذشته، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد. آقای ساعدی پس از تفهیم اتهام در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان به زندان سنقر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب شنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۰، حسین ساعدی، شهروند اهل شهرستان سنقر واقع در استان کرمانشاه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.

نیروهای امنیتی در زمان بازداشت اتهام مطروحه علیه این شهروند را “توهین به مقدسات” در فضای مجازی عنوان کرده اند. آقای ساعدی پس از تفهیم اتهام در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان، به زندان سنقر منتقل شده است.

یک منبع مطلع از وضعیت این شهروند به هرانا گفت: “بازداشت حسین ساعدی در ارتباط با یک کامنت که با حساب کاربری منتسب به وی در اینستاگرام منتشر شده و به دنبال آن، جو سازی هیئت های ورزشی شهرستان سنقر از طریق انتشار بیانیه ای در این خصوص و همچنین واکنش منفی امام جمعه این شهرستان در برخی از اظهاراتش نسبت به این موضوع صورت گرفته است.”

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنقروکلیایی نیز در گفتگو با یکی از رسانه های محلی ضمن تائید این خبر اتهامات مطروحه علیه این شهروند را “توهین به مقدسات و پیامبر اسلام” از طریق انتشار مطلبی در فضای مجازی عنوان کرده است.

حسین ساعدی، شهروند حدودا ۵۰ ساله اهل شهرستان سنقر و از ورزشکاران فعال در رشته دومیدانی و کوهنوردی در این شهرستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید