خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۲۲ دی، شماری از زنان مددجو در مقابل ساختمان شهرداری شوش، جمعی از کارگران پروژه سد شفارود در مقابل ساختمان استانداری گیلان طی دو روز متوالی، گروهی از کارکنان اداره آب شهرستان آغاجاری در مقابل ساختمان این اداره، شماری از کارگران پروژه پایانه نفتی قشم شرکت تیو انرژی در محوطه محل کارشان و همچنین تعدادی از مالباختگان و‌ حواله‌داران شرکت سایپا دیزل‌ در مقابل ساختمان این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند آنلاین، روز سه شنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰، شماری از زنان مددجو در مرکز جامع کاهش آسیب‌های زنان واقع در منطقه ۱۲ شوش، در مقابل ساختمان شهرداری این منطقه تجمع کردند.

چندی پیش حکم تخلیه این مرکز به دادسرای ناحیه ۳۷ ارسال شده بود. افزون بر این، آب مرکز جامع کاهش آسیب‌های زنان شوش توسط شهرداری قطع شده است؛ زنان مددجو خواهان رسیدگی به وضعیت مذکور هستند.

تجمع کارگران پروژه سد شفارود در دو روز متوالی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران پروژه سد شفارود، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری گیلان دست به تجمع اعتراضی زدند.

براساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت ۷ ماه حقوق و ۴ ماه حق بیمه آنها صورت گرفته است.

افزون بر این، ساخت سد شفارود از شهریورماه امسال متوقف شده و حدود ۸۰۰ کارگر آن بیکار شده اند.

پیش از این نیز کارگران پروژه سد شفارود طی دفعاتی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

تجمع کارکنان اداره آب شهرستان آغاجاری

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰، جمعی از کارکنان اداره آب شهرستان آغاجاری استان خوزستان، در مقابل ساختمان این اداره دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کارکنان اداره آب آغاجاری، در اعتراض به عدم پرداخت بیش از ۸ ماه حقوق آنها صورت گرفته است.

تجمع کارگران پروژه پایانه نفتی قشم

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰، جمعی کارگران پروژه پایانه نفتی قشم شرکت تیو انرژی با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه محل کار خود خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

این کارگران دلیل تجمع خود را اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق معوقه و پایین بودن دستمزد خود عنوان کردند.

تجمع مالباختگان شرکت سایپا دیزل‌

به گزارش شورای بازنشستگان ایران، روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از مالباختگان و‌ حواله‌داران شرکت سایپا دیزل‌ در مقابل این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان علیرغم گذشت چند ماه از زمان پرداخت مبالغ تعیین شده، موفق به دریافت خودروهای خود نشده اند و شرکت سایپا دیزل از عمل به تعهدات خود و تحویل خودروهای مشتریانش سر باز نهاده است؛ این درحالی است که شهروندان معترض در سال ۱۳۹۵ در طرح ساماندهی و تعویض خودروهای فرسوده ثبت‌نام کرده بودند و قرار بود سال ۹۶ خوردروهایشان تحویل داده شود.

پیش از این نیز مالباختگان و‌ حواله‌داران شرکت سایپا دیزل‌ در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید