خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  کمال جعفری یزدی از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شد

کمال جعفری یزدی از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – کمال جعفری یزدی، زندانی سیاسی امروز یکشنبه ۱۹ دیماه از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ دیماه ۱۴۰۰، کمال جعفری یزدی، زندانی سیاسی از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شد.

اعزام آقای جعفری یزدی به مرخصی با تودیع قرار وثیقه و به مدت یک ماه صورت گرفته است.

شهریورماه امسال هرانا در گزارشی از محرومیت از رسیدگی پزشکی و محرومیت از حق برقراری تماس تلفنی و ملاقات خبر داده بود. یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندانیان سیاسی به هرانا گفته بود: «کمال جعفری یزدی در ناحیه گردن از دیسک رنج می‌برد. یک ترکش از دوران جنگ نیز در ران پایش هست که به دلیل عدم رسیدگی پزشکی دچار عفونت و تورم شده. به موجب همان تب و لرزهای شدید می‌کند و تنها قرص‌ و آمپول‌های بسیار قوی دریافت کرده که هیچ ناثیری بر شرایطش ندارد. در این شرایط این زندانیان حتی از امکانات رفاهی ساده‌ای همچون حق تماشای تلویزیون هم محروم هستند.»

ای زندانی علیرغم حال نامساعد جسمی در اواخر خردادماه امسال به همراه محمدحسین سپهری توسط مسئول بند ۶/۱ این زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

کمال جعفری یزدی، اوایل مردادماه ۹۷ توسط نیروهای اداره اطلاعات مشهد بازداشت و پس از ۱۰ روز نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به زندان وکیل آباد منتقل شد. این استاد دانشگاه نهایتا پس از ۳ ماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شد.

وی در اواخر فروردین‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهام “تشکیل دسته و گروه به قصد براندازی نظام” به ۱۰ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس و در مجموع به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و حکم صادره در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

کمال جعفری یزدی در تاریخ ۸ شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت و دیماه همان سال به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید