خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد ابوالحسنی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد

محمد ابوالحسنی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمد ابوالحسنی، فعال مدنی زندانی، امروز یکشنبه ۱۹ دی ماه، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای ابوالحسنی در تاریخ ۱۱ دیماه جهت تحمل دوارن محکومیت ۱۵ ماهه خود راهی زندان اوین شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰، محمد ابوالحسنی، فعال مدنی زندانی، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

محمد ابولحسنی در تاریخ ۲۳ آذرماه طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم حبس به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار و در تاریخ ۱۱ دیماه جهت تحمل دوارن محکومیت خود راهی زندان اوین شد.

آقای ابوالحسنی زمانی که دوران محکومیت خود را از بابت پرونده پیشین سپری می‌کرد، در پرونده‌ای جدید به همراه  آرشام رضایی و شکیلا منفرد محاکمه شده و در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۵ ماه حبس تعزیری و ۴ ماه کار اجباری در سازمان جهاد کشاورزی به مدت روزی ۴ ساعت محکوم شد. فروردین‌ماه امسال این محکومیت توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

وی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد. محمد ابوالحسنی، شهروند اهل قزوین در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی و با حکم شعبه ۲۸ دادسرای انقلاب بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده سپس به منزل وی مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل، تعدادی از وسایل شخصی ایشان را ضبط کرده و با خود بردند. آقای ابوالحسنی در آذرماه ۱۳۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم با تسلیم به رای به ۱۸ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.. وی در بخش دیگری از پرونده خود از بابت اتهام “نشر اکاذیب” به ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم شد و نهایتا در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۹ با پایان دوره محکومیت خود از بابت پرونده پیشین و با تودیع قرار وثیقه از بابت پرونده جدید از زندان اوین آزاد شد.

لازم به ذکر است که دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای ابوالحسنی اخیرا در خصوص همین پرونده مجددا در شعبه ۱۰۹۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی ارشاد تهران برگزار شد. این امر در شرایطی است که وی پیشتر در همین خصوص با اتهام دیگری به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده و پس از سپری کردن ایام محکومیت از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید