خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما/ بلاتکلیفی بخشی از نیروهای شرکتی مخابرات خوزستان

معوقات مزدی بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما/ بلاتکلیفی بخشی از نیروهای شرکتی مخابرات خوزستان

خبرگزاری هرانا – بازنشستگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، از عدم پرداخت بخشی از حقوق آذرماه خود خبر دادند. همچنین ۷۰ تن از نیروهای شرکتی مخابرات خوزستان از اجرایی نشدن حکم بازگشت به کار و تبدیل وضعیت خود، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، بازنشستگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، بخشی از حقوق آذرماه خود را دریافت نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش، بازنشستگان هما که تنها بخشی از حقوق آذرماه خود را دریافت کرده‌اند می‌گویند: در آستانه نیمه دی‌ماه، قرار داریم اما بخشی از حقوق خود را دریافقت کرده‌ایم. پرداخت حقوق آبان‌ماه نیز با تاخیر انجام شد و در روزهای پایانی آذرماه به حساب بازنشستگان واریز شد.

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، میزان دارایی‌های و اموال صندوق بازنشستگی کشوری به واسطه واگذاری موسسه «صندوق بازنشستگی و وظیفه کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران» بیشتر می‌شود.

موسسه صندوق بازنشستگی و وظیفه کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با کلیه وظایف، اختیارات، تعهدات و دارایی‌ها از جمله اموال منقول و غیرمنقول، سهام، امتیازات، موجودی اسناد و اوراق و سایر حقوق ظرف مدت ماه از تاریخ تصویب به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار می‌شود.

بازنشستگان می‌گویند: این موسسه عامل بسیاری از مشکلات هما است و باید مورد رسیدگی قرار گیرد. در ارتباط با انتقال این موسسه به صندوق بازنشستگی کشوری پرسش‌هایی مطرح می‌شود. اگر این موسسه ماهیت دولتی دارد چرا به صورت خصوصی اداره می‌شد؟ اگر یک صندوق خصوصی است، چرا اموال دولتی را در دست داشته است؟

اجرایی نشدن مطالبات ۷۰ نفر از نیروهای مخابرات خوزستان

به گزارش ایلنا، نیروهای شرکتی مخابرات خوزستان گفتند: بعد از مهلت یک هفته‌ای رئیس اداره کار خوزستان و نماینده سیاسی امنیتی این استان به مخابرات، حکم بازگشت به کار و تبدیل وضعیت نیروها همچنان اجرایی نشده است.

 نیروهای شرکتی مخابرات استان خوزستان که هفته‌ی گذشته در دیدار با نماینده علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در این استان، ارسلان غمگین (رئیس اداره کار خوزستان) و حیاتی (معاون سیاسی امنیتی استانداری) قول مساعد برای حل مشکل خود و اجرای احکام مراجع حل اختلاف گرفته بودند، از بلاتکلیفیِ خود و عدم اجرای احکام خبر دادند.

به گفته‌ی این نیروها؛ بعد از مهلت یک هفته‌ای این نماینده‌ها به شرکت پیشگامان و مخابرات، حکم بازگشت به کار و تبدیل وضعیت نیروها همچنان اجرایی نشده و این شرکت هیچ اهمیتی برای رای مراجع قضایی قائل نشده است.

گفتنی است؛ حکم مراجع حل اختلاف به نفع حدود ۷۰ نفر از نیروهای مخابرات صادر شده است اما با وجود اینکه بسیاری از این نیروها حکم اجرای احکام خود را نیز دریافت کرده‌اند، کارفرما از بازگشت به کار این نیروها جلوگیری می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید