خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک متهم توسط دادگاه کیفری یک استان تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در علی آباد و اسلامشهر که پیشتر در پروندهای جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران به اعدام محکوم شد.

براساس این گزارش، اسفندماه سال ۹۸ به دنبال وقوع درگیری پسر ۲۷ ساله ای به نام مهراد با پسر ۲۵ ساله ای به نام مهران در حاشیه خیابان کاظمی تهران، مهرداد چاقو خورد و ساعتی بعد جان سپرد. ۴ روز بعد عرفان خودش را به پلیس معرفی و به درگیری با مهراد اعتراف کرد .

وی در حالی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد که اولیای دم درخواست اعدام کردند. اولیای دم گفتند حاضر به گذشت نیستند.

وقتی عرفان در جایگاه متهم ایستاد گفت: من راننده اسنپ بودم و مهراد را از قبل می شناختم اما هیچ اختلافی با او نداشتم. من سوار ماشین دوستم به نام سیاوش شده بودم که مهراد را دیدم .دوستم سیاوش و مهراد از قبل با هم درگیر بودند. مهراد به محض رو به رو شدن با دوستم به سمت او حمله ور شد. اما درگیری با وساطت شاهدان تمام شد .عصر همان روز بار دیگر من و دوستم با مهراد روبه رو شدیم و مهراد بار دیگر درگیری را از سرگرفت. اما باز هم دعوا تمام شد. تا اینکه برای چهارمین مرتبه در حالی که من و سیاوش در ماشین نشسته بودیم و از خیابان عبور می کردیم مهراد و دوستانش را سر کوچه دیدیم. مهراد به محض روبرو شدن با دوستم به سمت او حمله کرد و یقه سیاوش را گرفت.

پسر جوان ادامه داد: من به هواخواهی از دوستم به سمت آنها رفتم اما مهراد یکباره یقه  سیاوش را رها کرد و به روی من چاقو کشید. من هم برای دفاع از خودم با چاقویی که همراه داشتم ۳ ضربه به دست، بازو و پهلو او زدم. من ترسیده بودم که فرار کردم و در کوچه سیاوش را پشت فرمان ماشین دیدم من بلافاصله سوار ماشین او شدم و با هم به مریوان رفتیم‌ اما ۴ روز بعد وقتی فهمیدم مأموران پلیس مادرم را دستگیر کرده‌اند خودم را به پلیس معرفی کردم .

این متهم ادامه داد: باور کنید من ضربه ای به سینه مهراد نزدم. در آن درگیری چند نفر دیگر نیز حضور داشتند و حتی سیاوش چاقو در دست داشت. ممکن است مهراد در درگیری با یکی از آنها کشته شده باشد. من اتهام قتل را قبول ندارم.

 با پایان دفاعیات این متهم قضات وارد شور شدند و،وی را به اعدام محکوم کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در بخش کمالان شهرستان علی آباد

رئیس امور شوراهای حل اختلاف گلستان از رهایی یک زندانی از اعدام با گذشت اولیای دم پس از ۹ سال در بخش کمالان شهرستان علی آباد خبر داد.

 احمد جعفری با بیان اینکه  گذشت از دریافت دیه سبب آزادی یک محکوم در کمالان شد. اظهارکرد: این پرونده مربوط به حادثه رانندگی است که ۹ سال پیش یک دختر نوجوان در راه مدرسه بر اثر بی احتیاطی راننده تصادف کرد و درگذشت

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان افزود: این حادثه در ماه حرام روی داد و با شکایت خانواده متوفی، راننده در دادگاه علاوه بر پرداخت دیه کامل به یک سوم افزایش دیه هم محکوم شد. که بخشی از دیه با بیمه خودرو پرداخت شد اما مابقی دیه ناشی از افزایش ماه حرام باقی ماند.

جعفری گفت: راننده به علت ناتوانی در پرداخت مابقی دیه که حدود ۱۸۰ میلیون تومان بود مدتی زندان افتاد.

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف کمالان، خانواده متوفی، مابقی دیه را بخشیدند.

رهایی یک زندانی از اعدام در اسلامشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران از رهایی یک زندانی از اعدام پس از ۸ در شهرستان اسلامشهر خبر داد.

بر اساس این گزارش، فردی که به اتهام قتل، حکم اعدام او صادر شده بود و از سال ۱۳۹۲در حبس به سر می‌برد، با تلاش‌های اعضاء شعبه ۲۰۷ مجتمع شورای حل اختلاف شهرستان اسلامشهر و اخذ رضایت از اولیاء دم، متهم پس از ۸ سال از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی ۱۴ زندانی از اعدام از ابتدای سال جاری

به گزارش خبرگزاری میزان، رئیس دادگستری استان کرمانشاه از بازگشت ۱۴ محکوم به اعدام از ابتدای سال جاری با تلاش شورای حل اختلاف این استان خبر داد.

پرویز توسلی‌زاده گفت: با گذشت اولیای دم و همچنین تلاش‌های مسئولان قضایی، شورا‌های حل اختلاف و بهره‌گیری از ظرفیت صلح و سازش ۱۴ محکوم به اعدام به زندگی بازگشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید