خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  علی انساندوست تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان لنگرود قم خارج شد

علی انساندوست تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان لنگرود قم خارج شد

خبرگزاری هرانا – علی انساندوست (خردگرا) زندانی سیاسی، روز یکشنبه ۵ دی‌ماه، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان لنگرود قم خارج شد. او باقی مانده دوران محکومیت ۴ سال و ۶ ماهه خود را خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی انساندوست (خردگرا) زندانی سیاسی، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان لنگرود قم خارج شد.

آقای انساندوست پیشتر توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب قم از بابت اتهاماتی از جمله همکاری با دول خارجی و متخاصم، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال حبس محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۶ سال آن قابل اجرا بود. این حکم در پی تسلیم به رای، به ۴ سال و نیم زندان کاهش پیدا کرد.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای انساندوست به هرانا گفت: این زندانی ۳ ماه از دوران محکومیت خود را در یکی از سلولهای انفرادی زندان لنگرود قم سپری کرد که طی این مدت به دلیل عدم رعایت بهداشت در این سلول ها، به بیماری پوستی مبتلا شد که در پی آن از حق رسیدگی پزشکی محروم ماند.

آقای انساندوست در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۹۹ به دلیل فعالیت در فضای مجازی و مصاحبه با یکی از رسانه‌های خارج از کشور توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شد. وی نهایتا در شهریورماه سال ۹۹ با پایان مراحل بازجویی به زندان لنگرود قم منتقل شد. این شهروند از آن زمان تا لحظه خروج از زندان بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند عمومی این زندان بسر می‌برد.

وی از زمان بازداشت به مدت ۴۵ روز از ملاقات و یا برقراری تماس تلفنی با خانواده خود محروم بوده و تحت فشار برای انجام مصاحبه تلویزیونی قرار داشت.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید