خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  امام جمعه اهل سنت آزادشهر توسط نماینده علی خامنه‌ای عزل شد

امام جمعه اهل سنت آزادشهر توسط نماینده علی خامنه‌ای عزل شد

خبرگزاری هرانا –‌ امروز جمعه ۲۶ آذر ماه نماینده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در استان گلستان در اقدامی غیرمعمول محمدحسین گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزادشهر را عزل کرد. این اقدام بی‌سابقه از دخالت نمایندگان علی خامنه‌ای در عزل و نصب امامان جمعه اهل سنت ایران، موجب اعتراض شهروندان سنی مذهب آزاد شهر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری فعالان حقوق بشر ایران، امروز جمعه ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۰، محمدحسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر طی حکمی توسط نماینده علی خامنه‌ای در استان گلستان، عزل شد.

عزل این روحانی اهل سنت در پی ایراد سخنانی در خصوص مباحث دینی صورت گرفته است. این در حالی است که امامان جمعه اهل سنت در ایران توسط رهبر جمهوری اسلامی یا نمایندگان وی، عزل و نصب نمی‌شوند.

محمدحسین گرگیج، امام جمعه این شهرستان و از منتقدان برخی از سیاست‌های جمهوری اسلامی و از جمله افرادی است که در استان گلستان موجبات آزادی شماری از زندانیان محکوم به اعدام را تا کنون فراهم کرده است.

این اقدام بی‌سابقه از دخالت نمایندگان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در عزل و نصب امامان جمعه اهل سنت ایران، موجب اعتراض شهروندان سنی مذهب آزاد شهر شده و امروز سطح این شهر با حضور گسترده نیروهای امنیتی همراه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید