خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگراری هرانا – امروز دوشنبه ۱۵ آذرماه، شماری از کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت در مقابل ساختمان معاونت امور تعاون وزارت کار در تهران، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل اداره کل سازمان تامین اجتماعی استان خوزستان واقع در اهواز و تعدادی از کارکنان پتروشیمی فارابی واقع در استان خوزستان در مقابل ساختمان حراست این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰، شماری از کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت در مقابل ساختمان معاونت امور تعاون وزارت کار در تهران، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارکنان اهم مطالبات خود را تامین امنیت شغلی و پرداخت مطالبات معوقه خود، عنوان کردند.

کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت روز گذشته نیز در راستای رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد اعتراض صنفی برگزار کردند.

یکی از کارکنان تعاونی شهرستانی سهام عدالت کشور در تشریح اعتراض خود و همکارانش گفت: بعد از اجتماع روز گذشته مقابل ساختمان وزارت اقتصاد، مسئولان این وزارتخانه جلسه‌ای با حضور نمایندگان کارکنان سهام عدالت برگزار کردند که در این جلسه مقرر شد شورای عالی بورس، فردا (سه‌شنبه) برای برسی مطالباتمان جلسه‌ای در سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار کند.

به گفته وی؛ حدود ۷۰۰ نفر هستیم که پس از ۱۵ سال فعالیت در ۳۵۲ دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست و در عین حال به دلیل پرداخت نشدن حدود ۴۴ ماه از مطالبات مزدی و مخارج دفاترمان، در وضعیت بد معیشتی قرار داریم.

او با بیان اینکه در عین حال کارکنان تعاونی سهام عدالت امنیت شغلی ندارند و سالهاست به حال خود رها شده‌اند، افزود: در تجمع امروز مقابل معاونت امور تعاون وزارت کار مقابل ساختمان و شمار دیگری در سالن اجتماعات این ساختمان حاضر شده و منتظر حضور «مهدی مسکنی» معاون امور تعاون وزیر کار برای بیان مشکلات خود هستند.

یکی دیگر از کارکنان حاضر در این تجمع صنفی گفت: دو روز است که از شهرستانهای مختلف به تهران سفر کرده و در خیابانهای این شهر سرگردانیم و خواهان رسیدگی به خواسته‌های خود هستیم. مسئولان پیش از این حاضر به مذاکره و شنیدن خواسته‌های ما نبودند اما انگار شرایط کمی تغییر کرده و آن‌ها یکبار به جمع معترضان آمدند و برای پیگیری مشکلاتمان جلسه گذاشتند. ما از وزارت اقتصاد و کار انتظار داریم با بررسی همه اسناد مورد ادعای ما کارکنان سهام عدالت، به مشکلات ما رسیدگی کنند.

آن‌ها درباره پیگیری موضوع از سوی معاون امور تعاون وزیر کار گفتند: قرار است در جلسه امروز که با حضور معاون امور تعاون وزیر کار در سالن اجتماعات برگزار می‌شود در خصوص مشکلاتی که در زمینه امنیت شغلی داریم صحبت کنیم. اما در حال حاضر از نتیجه این جلسه باخبر نیستم.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰، تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل اداره کل سازمان تامین اجتماعی استان خوزستان واقع در اهواز تجمع کردند.

بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان در این تجمع اعتراضی خواستار الزام درمان رایگان و میزان عیدی آخر سال طبق قانون کار شدند.

همچنین این بازنشستگان خواستار اجرای صحیح و دائمی کردن همسان‌سازی حقوق‌های خود و الزام درمان رایگان طبق قانون کار هستند.

آن‌ها می‌گویند: هرسال که به عید نزدیک می‌شویم مجبوریم نسبت به میزان عیدی اعتراض کنیم؛ چرا که میزان آن بسیار ناچیز است؛ ما بازنشستگان خواستار دریافت عیدی مطابق قانون کار هستیم.

اجرای ماده ۶۹ برای کلیه بازنشستگان نیز از دیگر مطالبات آن‌ها است.

تجمع کارکنان پتروشیمی فارابی در خوزستان

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰، شماری از کارکنان پتروشیمی فارابی واقع در استان خوزستان در اعتراض به عدم اجرای مناسب طرح طبقه‌بندی مشاغل مقابل ساختمان حراست این شرکت تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارکنان که نسبت به کم شدن حقوق خود نیز معترض هستند، می‌گویند: روز گذشته مدیران پتروشیمی خراسان وابسته به تاپیکو نیز به صورت دسته جمعی استعفا داده‌اند که این نشانه‌ای از ضعف مدیریت این هلدینگ است.

آن‌ها افزودند: اضافه کاری و تعطیل کاری کارکنان نیز کم شده و نسبت به دیگر پتروشیمی‌ها حقوق کمتری دریافت می‌کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید