خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی۳ زندانی از اعدام در شاهرود و تهران

رهایی۳ زندانی از اعدام در شاهرود و تهران

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در تهران و شاهرود که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم، از مجازات مرگ رهایی یافتند. همچنین رئیس کل دادگستری استان خوزستان از رهایی ۳۹ زندانی از اعدام طی هفت ماه ابتدایی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در تهران با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

این زندانی که هویت وی در این گزارش مرتضی عنوان شده است، در تابستان سال ۹۶ اقدام به قتل یک شهروند دیگر به نام فرشاد کرده و سپس توسط دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

رای صادر شده در مرحله اجرا قرار گرفت اما درست در لحظه اجرای حکم، اولیای دم از اجرای حکم صرف نظر کردند و به زندانی فرصت دوباره برای زندگی دادند.

به این ترتیب پرونده برای رسیدگی به لحاظ جنبه عمومی جرم به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

رهایی از اعدام ۲ زندانی در شاهرود

به گزارش رکنا، رئیس کل دادگستری استان سمنان از بازگشت به زندگی دو محکوم به اعدام در شهرستان شاهرود با گذشت اولیای دم خبر داد.

محمدجعفر عبدالهی بیان کرد: تلاش‌های معتمدین و اعضاء شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف دادگستری شهرستان شاهرود به‌ منظور کسب رضایت اولیای مقتولان در دو پرونده قتل که در سال‌های ۹۵ و ۹۸ در این شهرستان به‌ علت اختلافات خانوادگی به وقوع پیوست، نتیجه‌بخش بوده و دو نفر از محکومان به اعدام در شهرستان شاهرود از مجازات سلب حیات رهایی یافتند.

رهایی از اعدام ۳۹ زندانی در خوزستان

به گزارش میزان، رئیس کل دادگستری استان خوزستان از بازگشت به زندگی ۳۹ محکوم به اعدام از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهرماه خبر داد.

مرادی ادامه داد: در این مدت ۳۹ پرونده قتل، ۸ پرونده نزاع، ۳ پرونده اختلاف مالی و ۳ پرونده اختلاف خانوادگی که به صلح و سازش مختومه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید