خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  میلاد ارسنجانی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

میلاد ارسنجانی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – میلاد ارسنجانی، روز دوشنبه ۸ آذرماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. این زندانی سیاسی سابق در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه از بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان تهران بزرگ و روز شنبه ۶ آذر مجددا به این بازداشتگاه امنیتی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۰، میلاد ارسنجانی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به تیپ ۶ زندان تهران بزرگ منتقل شد.

آقای ارسنجانی در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه از بند ۲۰۹ زندان اوین به قرنطینه زندان تهران بزرگ و روز شنبه ۶ آذر مجددا به این بازداشتگاه امنیتی منتقل شد.

به گفته یک منبع مطلع، خانواده این شهروند در زمان بازداشت برای عدم اطلاع‌رسانی در خصوص دستگیری فرزندشان تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

این شهروند در زمان بازداشت به “تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری” متهم شده است.

میلاد ارسنجانی، متولد ۱۳۶۷ در شهرستان شهریار استان تهران پس از اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان‌ماه” توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان شهریار بازداشت و پس از با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهریار به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اجتماع و تبانی» در خصوص وی قابل اجرا بود. یکی از مصادیق اتهامات مطرح شده علیه آقای ارسنجانی این است که ” وی در جریان اعتراضات آبان ماه ۹۸ به فردی که در جریان این اعتراضات با شلیک گلوله ماموران امنیتی زخمی شده بود، پناه داده و تا پایان مراحل درمان همراه او بوده است.” آقای ارسنجانی نهایتا در تاریخ ۱۶ مردادماه امسال به صورت زودهنگام از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید